جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۱
اخبار شهرداری کرمان
اختصاص بیشترین آمار آتش سوزی ها ی دی ماه سال جاری به وسایل نقلیه به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان ، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و ...

اختصاص بیشترین آمار آتش سوزی ها ی دی ماه سال جاری به وسایل نقلیه
به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان ، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از اختصاص بیشترین آمار آتش سوزی های دی ماه سال جاری به وسایل نقلیه خبر داد .
محمد حسین مومنی با بیان اینکه در دی ماه سال جاری ۶۹ مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاد، افزود :از این تعداد ۱۹ مورد مربوط به وسایل نقلیه ،۱۷ مورد مربوط به مراکز مسکونی ،۱۴ مورد مربوط به مراکز زباله و مابقی نیز مربوط به مراکز تجاری ،جنگل و درختان و دولتی بوده است.
وی بیشترین علل آتش سوزی های ماه اخیر را بی احتیاطی ،اتصالی برق و نشت مواد نفتی عنوان کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود از انجام ۵۸ مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد شده در شهر کرمان خبر داد و افزود:بیشتر این عملیات ها به ترتیب مربوط به گرفتن حیوانات وحشی و خطرناک و نجات افراد گیر کرده در آسانسورو هم چنین نجات مجروحان گرفتار شده در خودرو تصادفی بوده است.
مومنی یاداور شد :در مجموع این حوادث ۱۹ نفر مجروح شدند و ۳۳ نفر نیز نجات یافتند.

مرد ها هم چنان رکورددار در مرگ و میر در شهر کرمان
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) از فوت ۹۷ مرد در شهر کرمان در دی ماه سال جاری خبر داد.
مسعود محمدی فرد گفت:طی یک ماه گذشته برای ۱۹۲ نفرمجوز فوت صادر شد که از این تعداد ۹۷ نفر مرد ،۷۰ نفر زن و مابقی کودک هستند.
وی با بیان اینکه بیماری داخلی با ۸۵ مورد هم چنان بیشترین علت مرگ و میر در شهر کرمان است ، اضافه کرد : بیماری قلبی ،سرطان ،کهولت سن و تصادفات به ترتیب بیشترین علل مرگ و میر را در برگرفته اند.
محمدی فرد یاداور شد: بیشترین آمار مرگ و میر در گروه سنی بالای ۸۰ سال ،ببین ۸۰ تا ۶۰ ، زیر ۵ سال و بین ۶۰ تا ۴۰ بوده است.

 

درفرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان برگزار شد:

نشست تخصصی «ازدواج موفق، زندگی پایدار»
سرویس خبر:اداره روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

نشست تخصصی «والدین، جوانان، ازدواج موفق، زندگی پایدار» با هدف تحکیم بنیان خانواده در فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان برگزار شد.
مدیر فرهنگ‌سرای کوثر، در حاشیه‌ی این نشست، گفت: با توجه به این که آسیب‌های فراوانی بنیان خانواده را تهدید می‌کند، برای آگاه‌سازی جوانان و خانواده‌ها، نشست‌های تخصصی در فرهنگ‌سرای کوثر برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام رضا حسنی افزود: این ششمین برنامه از سلسله مباحث حقوق خانواده است که در فرهنگ‌سرای کوثر برگزار شد.
وی به استقبال چشم‌گیر خانواده‌ها به خصوص جوانان از این برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: استقبال شهروندان از این برنامه‌ها باعث تداوم برگزاری آن‌ها می‌شود.
وی با بیان این که این گونه برنامه‌ها باعث بالا رفتن سطح اطلاعات خانواده‌ها و جوانان می‌شود، گفت: با توجه به اسقبال خوب خانواده‌ها، در آینده نیز برنامه‌هایی از این قبیل خواهیم داشت.
مشاور استاندار در امور حقوقی و مجلس و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان، نیز در این مراسم گفت: آگاهی یافتن افراد از مقررات حقوقی ازدواج، باعث استحکام بنیان خانواده می‌شود، اما گاهی این علم و آگاهی برای برهم زدن اساس و بنیان خانواده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دکتر عبدالمهدی حیدری افزود: در بسیاری از موارد جوان قبل از ازدواج با محصور کردن خود در حصار خانواده، باعث مستولی شدن خانواده بر زندگی خود حتی پس از ازدواج می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: پسر با رسیدن به سن ۱۸ سالگی از نظر قانون برای ازدواج نیاز به اجازه‌ی والدین ندارد، اما دختر برای ازدواج نیاز به کسب اجازه از پدر یا جد پدری دارد و این اجازه‌ی ولی به شرطی معتبر است که بدون دلیل موجه با ازدواج او مخالفت نکنند.
وی با بیان این که در ازدواج باید از شیوه‌های مشاوره‌ای استفاده شود، گفت: یکی از دلایل عدم ثبات ازدواج‌ها، عدم بلوغ روانی زوجین به خصوص مرد است که باید در ارتقای آن کوشید.
حیدری تاکید کرد: باید دوره‌ای به عنوان دوران نامزدی قبل از ازدواج با رعایت حد و حدود شرعی و قانونی برای مدتی در نظر گرفته شود، تا زوجین نسبت به یک‌دیگر شناخت پیدا کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان و مشاور خانواده، نیز در این نشست با اشاره به رشد روزافزون آمار طلاق در کشور، گفت: براساس آمار، ۷۵ درصد طلاق‌هایی که در ایران صورت می‌گیرد به دلیل دخالت خانواده‌ها در زندگی و ازدواج فرزندانشان است.
دکتر عباس رحمتی با بیان این که در بسیاری از موارد دخالت خانواده در زندگی زوجین، به طلاق می‌انجامد، گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی از این قبیل، در دراز مدت می‌تواند تاثیر زیادی بر استحکام بنیان خانواده داشته باشد.
وی مهم‌ترین مهارت همسرداری را، مهارت «گوش دادن» ذکر کرد و گفت: مهارت‌های همسرداری ضمن آموزش باید به صورت مداوم تمرین شوند.
اتمام عملیات لکه گیری آسفالت کلیه کوچه های خیابان شریعتی

شهردار منطقه یک از اتمام عملیات لکه گیری آسفالت کلیه کوچه های خیابان شریعتی خبر داد.
مهندس علی سعیدی با بیان اینکه عملیات لکه گیری آسفالت کوچه های خیابان شریعتی از یک ماه گذشته در این منطقه آغاز شده بود ،افزود :هم اکنون عملیات لکه گیری آسفالت کلیه کوچه های این خیابان به پایان رسیده است.
وی هدف از این اقدام را تسریع در عبورومرور شهروندان و زیبایی معابر برشمرد و اضافه کرد :عملیات لکه گیری آسفالت خیابان مدیریت نیز آغاز شده است و به زودی به پایان می رسد.

از سوی سازمان آمار و فنآوری اطلاعات شهرداری کرمان انجام شد:

نصب سیستم (GPS) برروی ۵۰ دستگاه خودروی تحت نظارت معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان
مدیرعامل سازمان آمار و فن آوری اطلاعات شهرداری کرمان گفت: در حل حاضر سیستم (GPS) بروی ۵۰ دستگاه خودروی تحت نظارت معاونت خدمات شهری شهرداری نصب شده است.

وی ضمن اعلام مطلب فوق در راستای کنترل و نظارت هر چه بیشتر عملکرد رانندگان این خودروها در حوزه کاریشان افزود:نصب سیستم (GPS) این امکان را به ما میدهد تمامی اطلاعات موقعیت جغرافیایی خودروها را به صورت آنلاین و لحظه به لحظه بر روی نقشه در رایانه به طور مشهود داشته باشیم  .
وی همچنین ضمن اشاره به اینکه این سیستم برای رانندگان به منزله یک ناظر غیر حضوری عمل می نماید گفت: سیستم (GPS) کارآیی های  متفاوتی برای شهرداری بدنبال خواهد داشت ازجمله ؛ مدیریت و نظارت در چگونگی مصرف سوخت خودروها ، بالا بردن کیفیت و سرعت عمل انجام امور محوله توسط رانندگان ، رعایت اصول و مقررات فنی و ایمنی در حین رانندگی و… وی در ادامه خاطر نشان ساخت: این سازمان درصدد است که سیستم (GPS) بر روی خودروهای سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی نیز نصب شود که بدنبال آن نظارت خودروهای آتش نشانی در ماموریت های روزانه نظام مند و در مسیر های حرکتی منتهی به محل حادثه و حریق،عوامل امدادی در کمترین زمان ممکن به انجام برسد.
مهندس عرب نژاد در ادامه افزود: نحوه عملکرد خودروهای آتشنشانی با نصب این سیستم از شروع تا پایان ماموریت ، گزارشات به طوردقیق و آنلاین به مرکز فرماندهی آنها مخابره و قابل مشاهده خواهد بود .
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: در اقدامات آتی سعی بر آن داریم سیستم هوشمند(GPS)   را بر روی خودروهای دیگر سازمانها و واحد های تابعه شهرداری نصب تا راندمان  و کیفیت انجام امور محوله توسط رانندگان در راستای پیشبرد اهداف شهرداری هر چه بیشتر افزایش یابد.
تجهیز تقاطع بلوارآزادگان باخیابان شهیدجهانشاهی به سیستم فرماندهی

به گزارش روابط عمومی سازمان به نقل از مدیرعامل محترم سازمان حمل ونقل وترافیک شهرداری کرمان تقاطع بلوارآزادگان باخیابان شهید جهانشاهی به سیستم فرماندهی تجهیز شد.
بر اساس این گزارش اجرای این طرح ۲۰ میلیون تومان هزینه شده است.
گفتنی است :این اقدام با هدف تسهیل درعبور ومرور رانندگان انجام شده است .
توسط فرهنگسرای جان جهان شهرداری کرمان انجام شد:
راه اندازی ششمین ایستگاه ورزش صبحگاهی
سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل

ششمین ایستگاه ورزش صبحگاهی در سطح منطقه چهار شهرداری راه اندازی شد.
ایستگاههای موجود:پارک شهید چمران- پارک فروغ- بوستان هدایت- پارک شهید ایرانمنش-بولوار بیست و دوم بهمن و پارک عطار
زمان برگزاری : همه روزه صبحها از ساعت ۷ صبح
از وی‍‍ژگی های این برنامه : حضور کارشناسان مجرب تربیت بدنی جهت آموزش و ارائه ورزشهای صحیح به مردم در پارکها،انجام مشاوره ورزشی در پارک می باشد .
برگزاری ورزش صبحگاهی در پارکها باعث ایجاد شور و نشاط و  تفریح سالم در بین خانواده ها و بالاخص بانوان و همچنین جلوگیری از بیماریهای دوره سالمندی،کاهش آسیبهای روحی و روانی و اثرات مطلوب و قابل ملاحظه فرهنگی در سطح منطقه بوده است .

 

به زودی صورت می گیرد:
افتتاح ساختمان اداری سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری کرمان
ساختمان اداری سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری کرمان به زودی افتتاح می شود.
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری کرمان، ساختمان اداری این سازمان دوشنبه نهم بهمن ماه سال جاری افتتاح می شود.
مهندس عسکری با اشاره به اینکه ساختمان مذکور در چهار طبقه و با مساحت ۴۴۸ مترمربع ساخته شده و آماده بهره برداری است ،خاطر نشان کرد :این ساختمان با الهام از طرح های سنتی و اسلامی ساخته شده و در آن از نقوش اسلامی- ایرانی بهره برده شده است.
شایان ذکر است ساخت این بنا یک سال به طول انجامید.

بارگیری پس ماندهای حاصل از لایروبی در بزرگراه شمالی
سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان
مدیر دفتر همیاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرمان از انجام عملیات بارگیری پس ماندهای حاصل از لایروبی در بزرگراه شمالی طی هفته گذشته در قالب طرح پاکسازی(۱۳۷) خبرداد.محمد مهدی موحدی گفت:انجام عملیات بارگیری پس ماندهای حاصل از لایروبی در خیابان های مهدیه،سده،بلوار سعیدی،شهرک بداغ آباد و بیست متری آریا،زباله گیری به صورت پراکنده در بزرگراه شرقی،بارگیری خاکروبه در کوچه ۳۱ واقع در خیابان امام(ره)،پاکسازی زمین خالی در خیابان مصلی و بارگیری شاخه های هرس شده درختان از جمله اقداماتی است که طی هفته گذشته در منطقه یک صورت گرفته است.وی ادامه داد:انجام عملیات لایروبی در بلوار رضوان،پاکسازی در بلوار آیت اله صدوقی حدفاصل پل راه آهن تا پل دور برگردان،بزرگراه شمالی حد فاصل پل شهید رجایی تا سه راه کوثر(کمربند سبز) و لایروبی و بارگیری در شهرک طباطبایی در بلوار جهاد نیز از فعالیتهای صورت گرفته در منطقه دو می باشد.موحدی افزود:همچنین انجام عملیات تنظیف در بلوار ساوه،خیابان اصلی شهرک جماران،اطراف ساختمان اداری شهرداری منطقه چهار و خیابان کودکان،کوچه های شماره ۲ تا ۱۰ واقع در خیابان شهید قدوسی و اطراف پارک شهید چمران و بارگیری زباله در شهرک صنعتی،شهرک امام حسن عسکری(ع)،پشت میدان تره بار قدیم و جاده ماهان از جمله اقدامات و فعالیتهای انجام شده در منطقه چهار محسوب می شود.

اجرای طرح مشارکت سبز در مناطق چهارگانه شهرداری
سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان
مدیر دفتر همیاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرمان از اجرای طرح مشارکت سبز توسط سازمان پارکها و فضای سبز در مناطق چهارگانه شهرداری طی هفته گذشته خبر داد.محمد مهدی موحدی گفت:انجام عملیات پاکسازی و لایروبی در قسمت رفوژ وسط بزرگراه شرقی از گنبد جبلیه به طرف چهار راه کوهپایه و گوده کنی و تسطیح زمین های اطراف سید حسین،به طرف بهشت زهرا(محل جدید) از اقداماتی است که طی هفته گذشته در منطقه یک صورت گرفته است.وی ادامه داد:انجام عملیات تسطیح و آماده سازی جهت کاشت در بزرگراه شمالی از سمت پل شهید رجایی به سمت سه راه کوثر(باند کندرو) و تسطیح و آماده سازی و وجین علفهای هرز در رفوژ وسط بلوار امیر کبیر نیز از اقداماتی است که درقالب طرح مشارکت سبز در منطقه دو انجام شده است.موحدی با اشاره به انجام عملیات تسطیح و آماده سازی جهت کاشت در کوچه شماره ۲۵ واقع در خیابان مالک اشتر در منطقه سه افزود:همچنین عملیات تسطیح، آماده سازی و گوده زنی در رفوژ وسط بزرگراه حد فاصل میدان بیرم آباد به طرف میدان پژوهش از جمله فعالیتهای صورت گرفته در منطقه چهار محسوب می شود.
تیم جوجیتسو فرهنگسرای جان جهان طلایی شد

تیم جوجیتسو فرهنگسرای جان جهان توانست در مسابقات استانی جوجیتسو که در کرمان برگزار گردید سه مدال طلا, سه نقره و پنج برنز و همچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش استاد این کلاسها در فرهنگسرا, عباس زیدآبادی است که وی نماینده سبک جوجیتسو در استان می باشد.
گفتنی است :این کلاسها بمدت یکسال در مجموعه فرهنگی ورزشی خاتم فرهنگسرای جان جهان برگزار شده اند
لازم به ذکر است :مدال آوران:در وزن منهای ۲۴ کیلوگرم و در رده نونهالان آقای احمدقادری رتبه سوم, وزن منهای ۱۵ کیلوگرم و رده نونهالان امیرعلی قربانی سوم,وزن منهای ۴۰ کیلو رده نونهالان ابولفضل محمدی اول, در همین رده و  وزن حسن محمدی دوم, در وزن منهای ۳۴ کیلو علی ایرانمنش سوم,در وزن منهای ۵۰ کیلو محمد جواد کردستانی  در رده نوجوان سوم, در وزن منهای۴۵ کیلو و در رده نونهالان علیرضا قادری سوم, حامد بهنام مقدم در وزن منهای ۳۰ کیلو و در رده نونهالان اول, محمدعلی عباسی در وزن منهای ۴۵رده نونهالان اول,در وزن منهای ۳۴ کیلو محمدحسین امیر پورسعید سوم، در وزن منهای ۵۰ کیلو محمدحسین واعظی اول و امیرحسین شجاعی دوم شده, در وزن منهای ۸۵ و در رده بزرگسالان عیسی حاج غنی دوم شده اندهمچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات به تیم فرهنگسرای جان جهان اعطا شد  .

 

برگزاری پنجمین جلسه از سلسله مباحث شرح و تفسیر نهج البلاغه در فرهنگسرای جان جهان

این دوره از جلسات با هدف آشنایی نسل جوان با رهنمودها و منش مولای متقیان حضرت علی (ع) و ایجاد انس و الفت بیشتر با نهج البلاغه برگزار شده است که حضور پررنگ و فعال دانشجویان و قشر جوان در این کلاسها از نکات قابل ملاحظه می باشد
بر اساس این گزارش این کلاس ها پنجشنبه ها ساعت ۹صبح و به صورت رایگان برگزار می شود.
گفتنی است :استاد انجم شعاع از اساتید دانشگاه مدرس این دوره است.

 

اجرای عملیات بهسازی پیاده روهای خیابان ابوحامد
شهردار منطقه یک از اجرای عملیات بهسازی پیاده روهای خیابان ابوحامد در این منطقه خبر داد.
مهندس علی سعیدی ضمن اشاره به آغاز پروژه پیاده روسازی در ضلع جنوبی خیابان ابوحامد ، افزود :فاز اول این پروژه از چهارراه ابوحامد تا سه راهی جیحون می باشد.
وی هدف از این اقدام را بهسازی و زیباسازی پیاده روهای این محدوده برشمرد وابراز امیدواری کرد :با اجرای طرح بهسازی پیاده روی این خیابان ،نصب المان ابوحامد و هم چنین راه اندازی آبنما در چهارراه ابوحامد گامی در جهت رضایت شهروندان و توسعه و آبادانی شهر برداشته شود.

 

برگزاری همایش کلید های طلایی پیشگیری و درمان سرطان درفرهنگسرای کوثر
همایش کلیدهای طلایی پیش‌گیری و درمان سرطان به همت فرهنگ‌سرای کوثر، دانشگاه علوم پزشکی و انجمن «یاس» در تالار آفتاب فرهنگ‌سرای کوثر برگزار شد.
در این همایش دکتر حق‌دوست رییس هیات مدیره‌ی انجمن «یاس»، کمک‌رسانی به بیماران سرطانی، اطلاع‌رسانی به افراد سالم و وجود مرکزی برای تحقیقات در زمینه‌ی سرطان را، از جمله اهداف راه‌اندازی این انجمن عنوان کرد و گفت:انجمن «یاس» در سال ۸۹ تاسیس شده و تاکنون مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان کمک نقدی برای درمان بیماران سرطانی، تجهیز کانکس‌های بیمارستان‌های شفا و باهنر، کمک به بازسازی بخش آنکولوژی بیمارستان باهنر، اسکان بیماران و هم‌راهان در مهمان‌سرای ۲۵ هزار تخت‌خوابی بهار، برگزاری کلاس‌های ورزشی رایگان برای بیماران و پرسنل بخش‌های آنکولوژی بیمارستان‌ها، برگزاری اردوهای تفریحی و جشن‌ها به مناسبت اعیاد برای بیماران بزرگ‌سال، تهیه‌ی موادغذایی برای بیماران نیازمند عضو انجمن «یاس» و برگزاری بازاچه‌های خیریه جهت کمک به بیماران سرطانی، هزینه کرده است.
وی با بیان این‌که فاصله‌ی بین عوامل خطر ابتلا به سرطان تا بروز بیماری حتی تا ۳۰ سال هم طول می‌کشد؛ گفت: عوامل خطر ابتلا به سرطان، بروز خطر را بالا می‌برد، ولی قطعی نیست، و این موضوع باعث غفلت از بیماری می‌شود؛ در حالی که همه‌ی افراد جامعه در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.
وی تاکید کرد: بنابراین افراد باید با مشاهده‌ی علایم اولیه‌ی بیماری، نسبت به تشخیص و درمان اقدام کنند.
دکتر علی‌رضا ستوده‌نژاد نیز در این همایش اظهار داشت: از ۳۵ سال گذشته تاکنون، تحولات شگرفی در مورد مسائل درمانی و رسیدگی به بیماران سرطانی در استان ایجاد شده است.
وی افزود: استان کرمان در این خصوص هیچ کاستی نسبت به سایر نقاط کشور ندارد؛ ضمن این‌که تیم درمان بیماران سرطانی در استان کرمان بسیار کامل و مجرب است.
ستوده‌نژاد ادامه داد: در حال حاضر هیچ ضعفی در رابطه با معالجه‌ی سرطان نداریم و در کرمان همه‌ی بیماران تحت پوشش درمانی قرار می‌گیرند.
وی در خصوص بروز بیماری سرطان نیز اظهار داشت: رژیم غذایی، امروزه شامل روغن‌های چندبار مصرف شده، استفاده از گوشت‌های سوخته به نام همبرگر و سایر موارد، دلیل افزایش سرطان در جامعه است.
ستوده‌نژاد افزود: سیگار، قلیان و پیپ برانگیزنده‌ی بیش از ۳۰ نوع سرطان در بدن انسان است؛ ضمن این‌که مصرف هر بار قلیان معادل مصرف۷۰ نخ سیگار است.
وی ادامه داد: مصرف سیگار و قلیان و تماس دود با زبان و بافت نرم دهان، باعث ایجاد سرطان زبان، لب و مخاط دهان می‌شود.
ستوده‌نژاد مصرف الکل، برخی ویروس‌ها مثل ویروس هپاتیت، خوردن چای و قهوه‌ی زیاد، ترشی‌جات و شوری‌جات، مصرف بیش از حد مواد چرب و رنگ کردن بیش از حد مو، را از جمله عوامل افزایش خطر بروز سرطان عنوان کرد.

صعود موتورسواران کرمانی به قله آتشفشانی شمال گندم بریان
رییس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان کرمان، از صعود موتورسواران این هیات به قله‌ی آتشفشانی شمال گندم بریان خبر داد.
مهندس حسین کردی گفت: موتورسواران این هیات با هم‌راهی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعیت هلال‌احمر استان و گروه فیلم‌برداری صدا و سیمای مرکز کرمان، رکورد جدیدی در پهنه‌ی کویر به ثبت رساندند.
وی افزود: یک گروه ۳۷ نفره با ۱۲ دستگاه خودروی آفرود و سه دستگاه موتورسیکلت ورزشی به کویر لوت عزیمت کردند و موتورسواران پس از طی ۱۶۰ کیلومتر از شهداد تا قله‌ی آتشفشانی شمال گندم بریان، موفق به صعود به این قله شدند.
وی خاطرنشان کرد: «حسین نیکزاد» موتورسوار جوان این گروه برای نخستین بار موفق شد از دیواره‌ی شمالی قله‌ی آتش‌فشانی شمال گندم بریان با موتورسیکلت صعود و رکورد جدیدی را ثبت کند.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس