جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۱
آلودگی هوا، به پکن هم رسید، البته سه برابر آلوده تر از تهران

پکن، یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود و حالا دوباره آلودگی هوا در این شهر به مرز بحران رسیده تا جایی که هاله‌ای از دود این شهر را در بر گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرآنلاین، فعالان محیط زیستی این شهر احتمال می‌دهند آلودگی شدید هوا تا سه شنبه ادامه داشته باشد و به مردم این شهر توصیه می‌کنند تا حد امکان در فضاهای باز حاضر نشوند.

آسوشیتدپرس به نقل از مرکز کنترل کیفیت هوای پکن گزارش داد این آلودگی هوا که از دیروز شروع شده، از سال گذشته تا کنون سابقه نداشته و مهی که در هوا وجود دارد باعث شده حتی تردد در این شهر مشکل شود.

شاخص کیفیت هوای شهر پکن که از روز جمعه تا کنون بررسی شده، بین ۱۷۶ تا ۴۴۲ بوده که نشان دهنده حجم غیر مجاز و بیش از اندازه ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در هوای این شهر است.

بنابر اعلام مرکز کنترل کیفیت هوای پکن، در صورتی که شاخص‌ها به ۵۰ یا زیر آن باشد، هوا پاک است و حالا با رسیدن شاخص ها به شرایط بحران یعنی ۳۰۱ تا ۵۰۰ مردم از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل منع شده‌اند.

شاخص آلودگی هوا در پکن در روز جمعه به ۳۰۰ رسیده و پیش‌بینی می‌شود این آلودگی‌ها به شاخص ۵۰۰ هم افزایش یابد.

آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی چین و به ویژه پکن به شمار می‌رود و علاوه بر خسارات اقتصادی فراوان که به این شهر وارد می‌کند، سالانه صدها هزار نفر بر اثر آن جان خود را از دست می‌دهند اما تاکنون راهکار موثری برای رهایی از آن انجام نشده است.

عکس ها: رویترز، خبرگزاری فرانسه

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس