جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۱
۲۷۰۰ واحد بافت فرسوده در قزوین امسال بازسازی می شود

مدیرعامل عمران و مسکن سازان استان قزوین گفت: تا پایان امسال از دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی بازسازی شده در بافت های فرسوده قزوین بهره برداری خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علمی در این باره اظهارداشت: تا پایان امسال دو هزار۷۰۰ واحد مسکونی در بافت های فرسوده استان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: استان قزوین دارای هزار و۲۰۰ هکتار بافت فرسوده است و۶۷۰ هزار نفر در آنها زندگی می کنند و به گفته مدیرعامل عمران و مسکن سازان، تاکنون شش هزار و۵۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند که تا پایان امسال دو هزار و ۷۰۰ واحد آن به بهره برداری می رسد.

علمی تصریح کرد: با بهسازی و نوسازی دربافت فرسوده از هر واحد مسکونی حدود پنج واحد جدید ساخته می شود و هزینه ارائه خدماتی چون آب، گاز و برق، ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد.

این مسئول بیان کرد: تسهیلات مسکن مهر خود مالکی با سود هفت درصد در شهر قزوین و چهار درصد در سایر شهرها از جمله تسهیلات تازه ای است که به افراد متاهل و سرپرست خانواری که از امکانات دولتی و تسهیلات با سود کم استفاده نکرده باشند پرداخت می شود.

به گفته مدیرعامل عمران و مسکن سازان استان قزوین، برای نوسازی کمتر از پنج واحد به معرفی افراد واجد شرایط نیازی نیست اما در نوسازی واحدهای بالای پنج واحد در مرحله سوم دریافت تسهیلات، باید افراد واجد شرایط معرفی شوند.

علمی اظهارداشت: تخفیف و تسریع درصدور پروانه ساختمانی از دیگر مشوق های در نظر گرفته شده برای نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده است.

وی اضافه کرد: برای نوسازی واحدهای غیرصنعتی مبلغ۲۰ میلیون تومان، نیمه صنعتی ۲۲ و صنعتی و فرآوری‌های نوین ۲۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس