جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۱
شهرداری به تنهایی در زمینه برف روبی وظیفه ندارد

شهردار مشهد با بیان اینکه برف‌روبی سطح ۵۰ میلیون مترمربعی شهر مشهد سخت است، تاکید کرد: بسیاری از مردم از وضعیت برف روبی شهرداری گله مند بودند اما در حقیقت وضعیت معابر و خیابان ها در حال حاضر به گونه ای نیست که در رفت و آمد مردم اخلال ایجاد کند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پژمان، ظهر یکشنبه در جلسه شورای اسلامی اظهار کرد: برف روبی تمامی معابر و خیابان های مشهد حدود ۲۰۰ روز وقت لازم دارد و در این زمینه مردم نیز باید همت کرده و یخ و برف کوچه های محل سکونت خود را جمع آوری کنند.

وی یادآور شد: شهرداری تا جایی که امکانات و نیروی انسانی داشته به برف روبی و پاکسازی معابر از یخ اقدام کرده اما در این زمینه شهروندان نیز باید بتوانند شهر خود را مدیریت کرده و به شهرداری کمک کنند.

وی تاکید کرد: به طور طبیعی ریختن شن و نمک باعث تخریب محیط می شود اما علی رغم این مسئله بازهم شهرداری در معابر و خیابان های اصلی از این روش برای باز شدن یخ ها استفاده کرده تا شهروندان گله مند نباشند.

شهردار مشهد تصریح کرد: شهرداری پایتخت معنوی متناسب با بودجه ای و امکاناتی که داشته برای برف روبی هزینه کرده است.

وی در رابطه با شرکت الیت و رایگان بودن نیم ساعت اول پارکینگ حاشیه‌ای عنوان کرد: این موضوع به شرکت الیت ابلاغ شده و شهرداری نیز زیان این شرکت را به گردن گرفته است.

وی یادآور شد: تمام اقدامات شهرداری برای منافع مردم است و فشار مالی و ضرر شرکت الیت را نیز تحمل می کند.

*****

احداث پل عابرپیاده در شریان‌های اتوبانی شهر مشهد ضروری است
مشهد – خبرگزاری مهر: شهردار مشهد گفت: پل عابر پیاده و زیرگذر باید در شریان های اتوبانی و هنگامی که امکان تردد شهروندان از عرض خیابان وجود ندارد احداث شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پژمان، ظهر یکشنبه در جلسه شورای شهر با بیان اینکه مردم تمایل به استفاده از زیرگذر دارند اظهار کرد: شهرداری تلاش می کند برای رفاه حال شهروندان اقدام به ساخت زیر گذر کند اما باز هم شهروندان از خیابان عبور کرده و مشکلات ترافیکی را بوجود می آورند.

نگاه شهرداری برای نصب دکل های مخابراتی درآمدی نیست

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نصب دکل های مخابراتی در سطح شهرادامه داد: نگاه شهرداری برای نصب دکل های مخابراتی با توجه به هزینه هنگفتی که دارد درآمدی نیست.

وی افزود: شهرداری بارها با قاطعیت اعلام کرده که نصب دکل ها بر نازیبایی شهر و آثار زیست محیطی می افزاید و در این راستا اپراتورها باید نصب یک پایه مشترک را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نصب دکل ها به صورت لجام گسیخته زیبایی بصری شهر را زیر سوال برده، عنوان کرد: شهرداری به تقویت و توسعه  زیرساخت‌های ارتباطی شهر فکر می کند اما نصب لجام گسیخته دکل معنایی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از دکل مشترک برای اپراتورهای مختلف هیچ مشکلی از لحاظ ارتباطی ایجاد نمی‌کند، افزود: ضرورت ندارد تا هر اپراتوری یک دکل در منطقه و مکان های نصب کرده و شهر را زشت کند.

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس