جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۱
اخبار شهرداری کرمان/ ۲۰۰۰ شهروند کرمانی آموزشهای آتش نشانی را فرا گرفتند

برگزاری کارگاه های ایمنی برای شهروندان کرمانی، تهیه نقشه جی پی اس جنگل قائم کرمان و گلکاری در فضای سبز از جمله خبرهای شهرداری کرمان است.

Print Friendly, PDF & Email
به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در ۹ ماهه گذشته امسال ۲۰۰۰نفر از دانش آموزان وکودکا ن مهد کودکهای سطح شهر کرما ن آموزش ایمنی و آتش نشانی را فرا گرفتند.

محمد حسین مومنی: گفت طی ۹ ماهه گذشته بیش از ۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان ،دانشجویان وکودکان مهدهای کودک شهرکرمان ازسازمان آتش نشانی بازدید نمودند و با خدمات این سازمان آشنا شده وهم چنین آموزشهای ایمنی و آتش نشانی راتوسط کارشناسان این سازمان فرا گرفته اند.
وی ضمن اشاره به فرارسیدن فصل سرما از  والدین خواست از محل مهد کودکها و مدارس فرزندشان بازدیدکنند  و در صورت مشاهده استفاده بخاریهای بدون دود کش و بخاریهای غیر استاندارد در این فضاهای آموزشی خواستار جمع آوری هرچه سریع تر آنها شوند.
انجام عملیات گل کاری در فضای سبز شهر کرمان
مدیر دفتر همیاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرمان از انجام عملیات نهال کاری در چهار راه بهار واقع در منطقه یک در قالب طرح «مشارکت سبز» طی هفته گذشته خبر داد.
محمد مهدی موحدی با اشاره به اجرای طرح مشارکت سبز در مناطق چهار گانه شهرداری طی هفته گذشته گفت: همچنین آماده سازی گل تپه های واقع در ابتدای جاده زرندی(قسمت پشت شهرک ولایت)جهت انجام نهال کاری از دیگر اقدامات صورت گرفته در منطقه یک می باشد.
وی ادامه داد: انجام عملیات درختکاری در بزرگراه شمالی(سه راه کوثر تا سه راه ۲۴ آذر) و نهال کاری در بلوار آیت الله صدوقی از میدان آزادی تا سه راه فارابی نیز از اقداماتی است که در قالب طرح مشارکت سبز در منطقه دو صورت گرفته است.
موحدی انجام عملیات لایروبی و پاکسازی علف های هرز در قسمت وسط بزرگراه غربی از ۲۴ مهر را از فعالیتهای صورت گرفته در منطقه سه دانست و تصریح کرد:همچنین انجام عملیات گوده زنی و کاشت درخت در انتهای سرآسیاب جنب معدن شن مخلوط از اقدامات صورت گرفته در قالب طرح مشارکت سبز در منطقه چها می باشد.
تهیه نقشه GPS مجموعه جنگل قائم
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمان از تهیه نقشه ی مجموعه جنگل قائم خبر داد.
ایمان سیف الهی از پیاده کردن نقشه آبیاری این مجموع به صورت GPS خبر داد و اظهار داشت: این اقدام با همت و هم کاری حوزه خدمات شهری شهرداری کرمان انجام می شود.
سیف الهی در این نقشه ۱۶۰ نقطه ائم از کلیه مسیرهای آبیاری، امکانات رفاهی ،خدماتی و تفریحی مشخص شده است.
وی اظهار داشت: طراحی این نقشه با هدف رفاه حال شهروندان و تسریع در امور مربوط به جنگل انجام شده است.
وی با بیان اینکه طی ماه گذشته در مجموعه جنگل قائم بیش از ۲۰۰ متر مربع عملیات گلکاری انجام شده است، افزود: در این محدوده قریب ۲۰۰ پیراکانتا ،۱۵۰ رزمینیاتوری کاشته شده است.
وی هم چنین از کاشت ۷۵۰ اصله درخت کاج در مجوعه جنگل قائم خبر داد و به اجرای عملیا ت چمن کاری در این محدوده نیز اشاره کرد.

لکه گیری معابر منطقه چهار شهرداری کرمان
شهردار منطقه چهار کرمان از اجرای عملیات لکه گیری معابر و کوچه های فرعی سطح این منطقه خبر داد.
علی خدادادی با اعلام این خبر گفت: در راستای انجام این عملیات لکه گیری کوچه های فرعی خیابان های هفده شهریور،سلمان فارسی،شهید مدرس و شهید اخلاقی در حال انجام است.
وی ادامه داد: با توجه به اتمام عملیات حفاری کوچه های فرعی این منطقه  توسط اداره آب و فاضلاب،در حال حاضر این عملیات با متراژ ۸۴۰۰ متر مربع در حال انجام است که با تلاش های پرسنل این منطقه به زودی به اتمام خواهد رسید.
خدادادی بهبود کیفیت خدمات شهری، تسهیل در امر عبور و مرور شهروندان و بهسازی معابر شهری را از اهداف انجام این عملیات دانست و ابراز امیدواری کرد: با انجام این اقدامات عمرانی گامی در جهت خدمات رسانی بیشتر و بهتر به همشهریان برداشته شود.
ساخت المان ابوحامد کرمانی در چهارراه ابوحامد
شهردار منطقه یک کرمان از ساخت المان ابوحامد وراه اندازی آب نما در چهارراه ابوحامد خبر داد.
محمد سعیدی با اعلام این خبر افزود: در ادامه فعالیتهای عمرانی شهرداری این منطقه بعد از اصلاح هندسی چهارراه ابوحامد به زودی المان ابوحامد کرمانی (مورخ، طبیب، نویسنده، شاعر و فیلسوف نامدار و برجسته کرمان در قرن ششم وهفتم هجری) در این محل نصب و در سمت دیگر آن آبنما راه اندازی خواهد شد.
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری