جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۱
اخبار فعالیتهای شهرداری قزوین/ باغستانهای سنتی قزوین درآمدزا می شود
مدیر عامل سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین گفت: زمینه‌های درآمد زایی در باغستان‌های سنتی شهر قزوین فراهم می ‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رحمانی مدیرعامل سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین ...
مدیر عامل سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین گفت: زمینه‌های درآمد زایی در باغستان‌های سنتی شهر قزوین فراهم می ‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رحمانی مدیرعامل سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین از برنامه ریزی برای درآمد زایی در باغستان‌های سنتی شهر قزوین خبر داد.

وی افزود: با هدف حفظ و احیاء باغستان‌های سنتی شهر قزوین، انگیزه‌های اقتصادی لازم و زمینه‌های درآمدزایی بیشتر برای باغداران فراهم می ‌شود.

مدیرعامل سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین تصریح کرد: ساخت و ترمیم کشوها و بندها، ساخت راه، لایروبی و ترمیم انهار، بسترسازی رودخانه های فصلی و سهولت در انجام امور باغداری از مهم ترین اقدامات سازمان باغستان های سنتی برای دستیابی به این هدف است.

این مسئول افزود: بازدهی اقتصادی موجب ترغیب باغداران و بویژه جوانان به انجام امور باغداری و حفظ و نگهداری باغستان های سنتی می ‌شود.

فراخوان نوروز ۹۲

سعید میزانی، سرپرست سازمان زیبا سازی شهرداری قزوین از تحویل ۴۰۰ اثر فراخوان نوروز ۹۲ به سازمان زیباسازی شهرداری قزوین خبرداد.

میزانی بیان کرد: طی فراخوان عمومی طراحی المان‌ها و احجام شهری به مناسبت نوروز ۹۲ تعداد ۴۰۰ اثر تحویل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین شده است.

سرپرست سازمان زیبا سازی شهرداری قزوین یادآورشد: در این فراخوان عمومی که در آذر ماه امسال اعلام شد تعاد ۴۰۰ اثر به صورت ماکت و طراحی سه بعدی از سوی هنرمندان و دانشجویان رشته های هنر و معماری و علاقه مندان به سازمان زیباسازی تحویل داده شده است.

وی افزود: در مرحله اول داوری در سوم دی ماه ۱۵۰ اثر برگزیده شدند که از این تعداد، آثار نهایی پس از داوری در مرحله دوم انتخاب و در سطح شهر نصب خواهند شد.

کاشت ۳۰ هزار اصله نهال

سید مهدی کاظمی، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری گفت: عملیات کاشت ۳۰ هزار اصله نهال در سه منطقه قزوین به اتمام رسید.

وی گفت: طرح نهال کاری در بوستان ها و معابر شهر قزوین که از خرداد ماه سال جاری آغاز شده بود با غرس ۳۰ هزار اصله نهال و ۱۵ هزار متر طول ترون کاری به اتمام رسید.

کاظمی اظهارداشت: این طرح با هدف ارتقاء کیفیت فضای سبز شهری و در راستای بازپیرایی بسترهای فضای سبز و در نهایت زیبایی منظر شهری اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین همچنین یکی از اولویت های این سازمان را نهال کاری انبوه در شهر قزوین عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح ۱۰ هزار اصله نهال در بوستان ها و بستر فضای سبز معابر غرس شده و ۲۰ هزار نهال نیز در قالب طرح توسعه جنگل کاری اراضی ملی بوستان باراجین کاشت شده است.

کاظمی یادآورشد: به موازات طرح نهال کاری، ۱۵ هزار متر طول درختچه های ترون در بسترهای خالی معابر کاشت شده است.

وی گفت: مهمترین الزام پس از کاشت این نهال ها مراقبت های پس از کاشت شامل آبیاری منظم، کوددهی و مبارزه با آفات گیاهی است لذا از شهروندان درخواست می شود در حفظ و نگهداری نهال ها کوشا باشند.

اجرای پروژه های اولویت دار شهرداری

علی حسن ظاهری، رئیس کارگروه قزوین +۲۰ گفت: پروژه‌های شهرداری قزوین به دلیل تعداد آنها بر اساس اولویت اجرایی می‌شود.

رئیس کارگروه قزوین +۲۰ افزود: کارگروه قزوین+۲۰ با نقد و بررسی پروژه‌های پیشنهادی جهت تدوین بودجه سال ۹۲ شهرداری قزوین باید مدیریت شهری را در اولویت ‌بندی و ساماندهی اجرای پروژه‌های سال آینده کمک کند.

ظاهری در سومین جلسه کارگروه کالبدی، عمرانی در دور چهارم کارگروه قزوین +۲۰ با بیان اینکه شهرداری قزوین نمی‌تواند همه پروژه‌های مهم را در سطح شهر در یک سال اجرا کند و نیاز است که هرساله بر اساس اولویت، پروژه‌ها اجرایی شود، افزود: توسعه پایدار از شاخص‌های مهم توسعه شهر قزوین است که باید با برنامه ‌ریزی و نظر کارشناسان این مهم محقق شود.

وی بیان کرد: تا تصویب پروژه‌های پیشنهادی برای تدوین بودجه سال ۹۲ کارشناسان و صاحب نظران می‌توانند انتقاد و پیشنهاد خود را به دبیرخانه این کارگروه ارسال کنند.

سید مهدی یدی همدانی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین نیز در این جلسه با تشریح مطالعات طرح جامع ترافیک شهر قزوین گفت: سیستم حمل و نقل عمومی موضوع پیچیده‌ای است که به همفکری کارشناسان و صاحب نظران نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مطالعات طرح جامع ترافیک در مرحله تصویب است، افزود: در سال آینده توجه ویژه‌ای به تقاطع های ورودی شهر قزوین خواهد شد.

همدانی طراحی شبکه معابر شهر قزوین در افق۱۴۱۰، توسعه حمل و نقل همگانی، طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر، پیاده روسازی، سیاست توسعه پارکینگ و اصلاحات شبکه معابر محدوده مرکزی از محورهای اصلی طرح جامع ترافیک شهر قزوین عنوان و بیان کرد: در این طرح بر عدم توسعه پارکینگ در مرکز شهر تاکید شده است و در خصوص توسعه پارکینگ در شهر قزوین سعی شده از نظر کارشناسان استفاده شود.

معاون شهردار قزوین به احداث تقاطع های غیرهمسطح در سطح شهر قزوین اشاره کرد و گفت: شهرداری قزوین قادر نیست در یک سال عملیات عمرانی احداث بیش از چهار تقاطع غیرهمسطح را شروع کند و در سال آینده توجه ویژه‌ای به تقاطع های ورودی شهر قزوین خواهد شد.

۲۹۴۴ تماس با سامانه شهرداری قزوین

رضایی، مدیر سامانه ۱۳۷ شهرداری قزوین گفت: در آذر ماه امسال دو هزار و ۹۴۴ تماس تلفنی با سامانه ۱۳۷ شهرداری قزوین برقرار شده است.

رضایی افزود: در این مدت منطقه دو شهرداری قزوین با ۳۴۲ مورد بیشترین تماس را داشته  و کاربران اولیه به هزار و ۶۰۵ مورد تماس مردمی توضیح و راهنمایی لازم را ارائه کردند و یک هزار و ۳۳۹ مورد منجر به ثبت در سامانه و ابلاغ به واحدهای اجرایی شد.

وی اظهارداشت: کرد: در این مدت با سازمان مدیریت پسماندها با ۳۲۸ تماس، منطقه یک شهرداری با ۲۰۸، منطقه سه شهرداری با ۱۸۵، سازمان حمل و نقل و ترافیک با ۷۹، سازمان پارک‌ها و فضای سبز با ۵۷، سازمان اتوبوسرانی با ۴۰ و سازمان زیبا سازی با ۱۹مورد بیشترین تماس‌ها صورت گرفته است.

مدیر سامانه ۱۳۷ شهرداری قزوین با بیان اینکه درخواستهای مردم با دوره‌های قبل از نظر محتوا تغییر چندانی نکرده است، گفت: در این مدت نیاز به مرمت آسفالت معابر با ۳۲۱ مورد بالاترین خواسته و نظافت و جمع آوری زباله و ضایعات با ۲۳۷، جدول گذاری و مرمت و ترمیم پل‌ها،دریچه ها و معابر با ۱۳۹، رفع سد معابر با ۱۳۴، ساخت و سازهای غیر مجاز با ۷۱، جمع آوری خاک و نخاله از معابر با ۴۷ و رسیدگی به امور پارک‌ها با ۴۵مورد بالاترین درخواست شهروندان بود.

این مسئول تصریح کرد: شهروندان در این مدت ۳۷۶ مورد عدم اقدام و انجام کار از سوی عوامل اجرایی را به سامانه ۱۳۷ اعلام کردند که با اعزام ناظران به محل و بررسی میدایی در ۶۴ مورد عملکرد سازمانها مورد تأئید و شهروندان توجیه و راهنمایی شدند و در ۱۷۳ مورد حق با شهروندان بوده و گزارش واحدهای اجرایی صحیح نبود که مراتب به واحدهای مربوطه اعلام و تا رفع مورد در حال پیگیری است.

افزایش ۷۵ هکتار فضای سبز در قزوین

کاظمی، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین گفت: سطح جنگل کاری کمربند سبز قزوین به ۷۵ هکتار افزایش می یابد.

وی افزود: با تملک ۴۰ هکتار زمین در سال جاری و ادامه جنگل کاری انجام شده، مساحت کمربند سبز قزوین به ۷۵ هکتار افزایش می یابد.

کاظمی افزود: اجرای پروژه کمربند سبز، جزو پروژه های اولویت دار این سازمان در سال جاری بوده تا عاملی برای جلوگیری از توسعه بی رویه شهر و بهبود وضعیت محیط زیست قزوین باشد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز یادآورشد: شهر قزوین پیش از این دارای ۳۵ هکتار طرح جنگل کاری در قالب کمربند سبز در دو محور شمال و جنوب شهر بوده که در سال جاری۴۰ هکتار زمین در حاشیه جنوب اتوبان قزوین، زنجان برای ادامه طرح جنگل کاری تملک شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری و در فاز اول پروژه، ۲۰هزار اصله نهال غرس شده که با اجرای کامل این پروژه ۴۰ هکتار جنگل کاری به حومه شهر قزوین اضافه شده و سطح پروژه جنگل کاری کمربند سبز قزوین به ۷۵ هکتار افزایش می یابد .

کاظمی یکی از دغدغه های مهم سازمان در مسیر توسعه کمر بند سبز پیرامون شهر را اختصاص زمین برای اجرای طرح های جنگل کاری عنوان کرد و از تمامی دستگاههای ذیربط خواست همچون گذشته با شهرداری قزوین برای توسعه طرح های جنگل کاری حومه شهر قزوین در قالب کمربند سبز همکاری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس