جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۱
خطوط پرسرعت ریلی محور توسعه و حمل و نقل پایدار

شهردار اصفهان گفت : خطوط پرسرعت ریلی محور توسعه ، حمل و نقل پایدار و گسترش گردشگری است .

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اصفهان مرتضی سقائیان نژاد  در سومین همایش تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در اصفهان با بیان اینکه دولتها به تنهایی نمی توانند از تمام طرح های کشور حمایت کنند، تاکید کرد: با واگذاری وظایف منطقه ای به مردم، امنیت کشور نیز بیشتر محقق می شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی، سرمایه های بزرگ کشور هستند، افزود: سالانه بیش از ۲۰ هزار نفر در جاده های کشور جان خود را از دست می دهند.

وی گفت:در ۲۰ سال بعد از جنگ تحمیلی کشته شدگان ناشی از تصادفات دو برابر حدود ۲۱۳ هزار شهید جنگ تحمیلی بوده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه فوت یک نفر ناشی از تصادف منجر به خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی می شود، گفت: ضرب این رقم در مجموع تعداد کشته شدگان تصادفات، در هر سال ۱۴ هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورده که این رقم ۱۲ برابر بودجه ورزشی و سه برابر ارزش صادرات برق کشور است.

سقائیان نژاد به حادثه سوختن دانش آموزان در کلاس درس که هفته گذشته اتفاق افتاد اشاره کرد و افزود: نمایندگان مجلس به دلیل این اتفاق ناگوار وزیر آموزش و پرورش را زیر سوال بردند اما برای کشته شدگان تصادفات چه کسی را باید زیر سوال برد.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه چشم انداز ۱۴۰۴ ساخت ۲۶ هزار کیلومتر خط ریلی برای کشور به غیر از خطوط ریلی سریع السیر، پیش بینی شده، اضافه کرد: تاکنون فقط ۹ هزار کیلومتر از خطوط آهن در کشور ساخته شده است.

شهردار اصفهان گفت: بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور توسط جاده ها انجام می شود که این رقم در خور ملت نیست. وی خطاب به نمایندگان مجلس با تاکید بر توجه به ورود بخش خصوصی، افزود: حرکت باید به سوی بخش خصوصی و نه شرکت های شبه خصوصی باشد.

سقائیان نژاد با تاکید بر دور شدن از تمرکزگرایی، گفت: دولت و مجلس باید بر تمرکز زدایی تمرکز کنند که هنوز این امر در کشور محقق نشده است.

وی همچنین گفت: محور حرکت های گردشگری، حمل و نقل پایدار و محور توسعه آن نیز خطوط پر سرعت ریلی است.

خاطر نشان می شود : این همایش با هدف بررسی توسعه خطوط پرسرعت ریلی کشور و جایگاه ایران در چشم انداز ۱۴۰۴ و موقعیت فعلی در صنعت حمل و نقل ریلی برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس