جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۱
بزرگراه طبقاتی صدر قابلیت اخذ عوارض ندارد
رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درباره احتمال اخذ عوارض برای عبور از طبقه دوم بزرگراه صدر گفت: این موضوع نیازمند بررسی بیشتر است، اما در یک نگاه اجمالی به ...

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درباره احتمال اخذ عوارض برای عبور از طبقه دوم بزرگراه صدر گفت: این موضوع نیازمند بررسی بیشتر است، اما در یک نگاه اجمالی به نظر می‌رسد بزرگراه طبقاتی صدر قابلیت اخذ عوارض را ندارد و این اقدام موجب تشدید ترافیک تراز صفر خواهد شد.

 

حمزه شکیب در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه پیش‌بینی عوارض برای عبور از طبقه دوم بزرگراه صدر نیازمند مصوبه شورای شهر است، اظهار کرد: اگر شهرداری لایحه‌ای در این باره ارائه کند، پس از بررسی کارشناسی می‌توان درباره این موضوع اظهار نظر کرد. با این وجود به نظر می‌رسد که بزرگراه طبقاتی صدر قابلیت اخذ عوارض را ندارد.

 

وی با تایید این موضوع که تجربه اخذ عوارض از برخی شبکه‌های معابر در دیگر کشورها وجود دارد، توضیح داد: برخی معابری که در شهر ساخته می‌شود، تنها مورد استفاده عده خاص و معدودی از شهروندان قرار می‌گیرد. در حقیقت اگر این معابر ساخته نشود، لطمه‌ای به دسترسی مردم وارد نمی‌شود، اما ساخت معبر جدید موجب شده که یک عده خاص ترافیک کمتری را تحمل کنند.

 

شکیب خاطرنشان کرد: با این وجود اخذ عوارض معمولا از یک شبکه بزرگراهی صورت می‌گیرد و برای یک پروژه با ابعاد بزرگراه طبقاتی صدر منطقی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه در صورتی می‌توان برای یک معبر عوارض پیش‌بینی کرد که بار ترافیک این اقدام به مردم تحمیل نشود، افزود: اهالی مناطق اطراف پروژه صدر مدت‌ها فشار و سختی عملیات اجرایی این پروژه را تحمل کرده‌اند و دلشان خوش است که بعد از اتمام این پروژه، از ترافیک تراز صفر صدر کاسته خواهد شد. اما با اخذ عوارض بر مشکلات آنها افزوده می‌شود و ترافیک این بزرگراه مشکلاتی نظیر آلودگی صوتی و آسیب به منظر شهری را به دنبال دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس