جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۱
۵۷۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده اصفهان احداث شده است

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی با دریافت حدود ۹۶۵ میلیارد ریال تسهیلات ویژه نوسازی بافت فرسوده در استان احداث شده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بافت فرسوده استان اصفهان، غلامرضا عمرانی با بیان اینکه مشارکت مردم در احیا و نوسازی بافت فرسوده نقش بسیار تأثیرگذاری دارد و رویکرد شرکت عمران و بهسازی توسعه مشارکت مردمی است، اظهار کرد: در همین راستا دستاوردها و تجارب استان اصفهان به دو بخش احیا و نوسازی کالبدی و ارتقای فرهنگ نوسازی در محدوده‌ها تقسیم می‌شود.
وی ادامه داد: در بخش احیا و نوسازی کالبدی در سه مبحث نوسازی واحدهای مسکونی و تجاری، احیا و مرمت ابنیه تاریخی و ساماندهی محورهای تاریخی فرهنگی نمونه تجارب ارائه می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان افزود: در بخش ارتقای فرهنگ نوسازی که مهم‌تر از نوسازی کالبدی است، تولیدات فرهنگی، کتاب، پوستر، گزارش‌های آموزش ساکنان و مدیران، متولیان و سایر نوآوری‌ها در این زمینه به نمایش گذاشته می‌شود.
وی همچنین ضمن اعلام اینکه تاکنون بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی با دریافت حدود ۹۶۵ میلیارد ریال تسهیلات ویژه نوسازی بافت فرسوده در استان احداث شده است، یادآور شد: با توسعه فعالیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و آموزشی و نگاه ویژه وزارت راه و شهرسازی به بافت فرسوده در سال‌های آینده می‌توان شاهد شکوفایی تولید مسکن در بافت‌های فرسوده باشیم.
عمرانی ادامه داد: در حاشیه این نمایشگاه سلسله نشست‌های تخصصی با حضور اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان شهرسازی برگزار می‌شود.
شایان ذکر است؛ نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته که از ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه در تهران، مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری