جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۱
چوب حراج شهرداری به ادارات کل برای تامین هزینه مترو
حسين محمد پورزرندي معاون مالي اداري شهرداري تهران امروز در جلسه علني شوراي شهر و در جريان بررسي لايحه متمم بودجه سال 91 شهرداري با بيان اينکه با همدلي شورا ...


حسین محمد پورزرندی معاون مالی اداری شهرداری تهران امروز در جلسه علنی شورای شهر و در جریان بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۱ شهرداری با بیان اینکه با همدلی شورا و شهرداری متمم بودجه شهرداری تهران در جلسه امروز تصویب شد، گفت : میزان تحقق درآمدهای پایدار شهرداری تا پایان سال به ۳۷٫۵ درصد خواهد رسید، این میزان تا به امروز ۳۴ درصد است که امیدواریم تا ۳ سال آینده به ۵۰ درصد برسد.

وی افزود: سال ۸۵ که درآمدها را پیگیری کردیم بحث بودجه نقد و غیر نقد وجود نداشت، با ارائه لایحه درآمد پایدار به شورا و تصویب آن سالی ۵ درصد به میزان درآمدهای پایدار اضافه شده است.

پورزرندی تاکید کرد: برای آزادسازی واگن‌های بابت سهم پرداخت نشده دولت ، ما مجبور شدیم ملک ساختمان یاس‌مان را که سه اداره کل ما در آن مستقر بودند در اختیار بانک‌ها قرار دهیم و بانک‌ها تا تخلیه کامل نیز حاضر به پذیرفتن این ملک نشدند.

وی افزود : بخش عمده درآمد شهرداری از محل درآمدهای پایدار است که امیدواریم تا ۳ سال آینده ۵۰ درصد میزان درآمدها پایدار و ۵۰ درصد دیگر آن در چارچوب لایحه محقق شود.

پورزرندی با بیان این که ارزش افزوده به این کار سرعت داد، خاطر نشان کرد: طرح تشویقی شورا در بحث بخشودگی عوارض موجب افزایش چشمگیر درآمدها شد.

وی در پاسخ به حمزه شکیب رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر که محل و منبع افزایش درآمدهای شهرداری را جویا شد ، گفت: یکی از عوامل افزایش درآمدهای شهرداری بخش فاینانس بوده است، فاینانس خط ۴ مترو پس از ۲٫۵ ماه تلاش LC اش فعال شده و قرار شد ما جداگانه پس از تحقق آنها آن را در قالب تبصره‌ای به شورا ارایه کنیم.

معاون مالی اداری شهردار ادامه داد: در بخش درآمدهای غیرنقدی بیشتر درآمدهای ما از مجتمع‌های ایستگاهی مترو است که ما از این همین محل ها توانستیم هزار میلیارد تومان به آزادسازی واگن‌ها در گمرک کمک کنیم.

وی گفت: بیشتر هزینه‌هایی که شهرداری به مترو می‌دهد از محل همین پروانه‌ها و تغییر کاربری‌ها است که به مجتمع‌های مترو داده می شود.

پورزرندی افزود: بخشی دیگر مربوط به تغییر رویه در همکاری شهرداری با بانک‌ها است، پیش از این در بخش سرمایه گذاری بانک ها از سهام استفاده می کردیم که پس از افت سهام، مسکن و ملک نیز مبنای قراردادهای ما قرار گرفت و قرار شد شرکت های عمرانی و ساختمانی سرمایه گذاری بانک‌ها وارد قرارداد با ما شوند و پس از تحقق پولی که به ما داده می‌شود به عنوان اقساط به شرکت‌های پیمانکاری پرداخت شود، با بانک ها و شرکت های آنها بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد تحقق یافته و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز قرارداد داریم.

شکیب در ادامه صحبت‌های پورزرندی گفت: امیدوارم تمام بارگذاری‌هایی که با پیمانکاران بانک‌ها انجام می‌شود طبق طرح تفصیلی باشد.

پورزرندی در توضیح سخنان شکیب گفت: تنها یک در مورد در محدوده حقانی بود که هنوز پروژه تسویه نشده و ما مجوزهای لازم را نیز صادر نکرده‌ایم.

پورزرندی اظهار کرد : سومین عامل در بحث افزایش درآمدهای شهرداری فروش اموال است ، سازمان سرمایه گذاری سال هاست که می گوید قرارداد بسته ایم اما اموال ندارد ، این اموال در بخش غیر نقدی و مطالبات پیمانکاران افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس