جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱
شمارش معکوس برای بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر از مسیر بزرگراه آزادگان آغاز شد
شمارش معکوس برای بهره‌برداری از بزرگراه آزادگان آغاز شده و به‌ زودی 10 کیلومتر از بزرگراه احداثی در بخش حدفاصل پل تقاطع فتح تا پل تقاطع کن در اختیار شهروندان ...


شمارش معکوس برای بهره‌برداری از بزرگراه آزادگان آغاز شده و به‌ زودی ۱۰ کیلومتر از بزرگراه احداثی در بخش حدفاصل پل تقاطع فتح تا پل تقاطع کن در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
به گزارش “تهران سما” ، دکتر مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن بیان مطلب ‌فوق افزود : بخش‌ حد فاصل پل ‌فتح تا پل شهید کاظمی از بزرگراه آزادگان به‌همراه تقاطع‌های مربوطه که عملیات‌اجرایی آن از سال ۱۳۹۰ آغاز شده بود، به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به برخی ملاحظات‌فنی مدنظر قرارگرفته برای احداث این بزرگراه خاطرنشان ساخت: به‌جهت وضعیت نامناسب بستر‌خاک محل‌احداث بزرگراه، حجم گسترده‌ای از عملیات‌خاکی به‌میزان ۴/۲ میلیون مترمکعب صورت‌گرفت و بستر‌قبلی ( دربعضی بخش‌ها تا عمق ۱۲ متر) با مصالح‌مناسب جایگزین‌شد. این امر باعث خواهدشد علیرغم ترافیک بسیارگسترده و سنگین عبوری از این معبر‌ ترافیکی حیاتی، کیفیت زیرسازی و روسازی بزرگراه درطول زمان حفظ‌گردد. اجرای دولایه تثبیت بسترخاکی با آهک، لایه‌زهکش آب، استفاده از آسفالت اصلاح‌شده با مواد ضدعریان‌شدگی مصالح‌سنگی، توجه به موضوع هدایت آب‌های‌سطحی، ایمنی و روشنایی ازجمله موارد موردتوجه دراین پروژه سنگین بوده است.

گفتنی‌است بزرگراه آزادگان یکی‌از پر ترددترین بزرگراه‌های کشور به‌حساب‌می‌آید که تا پیش‌از این به‌دلیل ساخته‌نشدن تندروهای آن در بخش‌ حدفاصل پل‌فتح تا پل شهید کاظمی، تردد خودروها صرفاً از لاین‌های کندرو صورت‌می‌پذیرفت و همین امر باعث استهلاک ‌زودرس و خرابی‌های متعدد روکش‌آسفالت بزرگراه در دوران‌ بهره‌برداری و نیز بروز ترافیک‌سنگین درآن می‌شد.

با تکمیل بزرگراه آزادگان، فضای ترددخودروها از۶ خط‌کنونی به ۱۶ خط افزایش خواهدیافت. ضمن‌اینکه بهره‌برداری از بخش دردست احداث موجب‌می‌شود بارترافیک در معابرمرتبط ماننـد بـزرگـراه فتـح توزیع بهتر و ایمن‌تری پیدا نماید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری