جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۱
شهروندان شمال تهران در ۷۸ پایگاه غربالگری دیابت می شوند
به منظور کنترل و مدیریت بیماری دیابت و ارتقای دانش افراد ، 78 پایگاه تست قند خون در محلات شمال تهران راه اندازی شد. به گزارش "تهران سما" به نقل از ...


به منظور کنترل و مدیریت بیماری دیابت و ارتقای دانش افراد ، ۷۸ پایگاه تست قند خون در محلات شمال تهران راه اندازی شد.
به گزارش “تهران سما” به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهین گنجویی مدیر سلامت این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به مناسبت هفته دیابت از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه در هریک از ۲۶ محله شمال تهران پایگاه های غربالگری قند خون راه اندازی شده است که متخصصین امر با اجرای کارگاه های آموزشی، توزیع بروشور و انجام تست قند خون مراجعه کنندگان را با عوارض بیماری دیابت و راه های پیشگیری از آن آشنا می کنند.

وی فعالیت بدنی کم ومصرف غذاهای ناسالم و پر حجم را از دلایل شیوع این بیماری دانست و گفت: شهروندان می توانند در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ماه به مراکز غربالگری دیابت که در اکثر مساجد، سراهای محلات، مدارس ، میادین میوه و تره بار و بوستان ها برپاست مراجعه کنند و به طور رایگان تست قند خون بدهند.

گنجویی برگزاری جشنواره قند تلخ و تشکیل حلقه آبی را از دیگر برنامه های هفته دیابت دانست و گفت: به همت اداره سلامت منطقه یک و با مشارکت انجمن دیابت ایران ،‌بنیاد بیماریهای خاص و مرکز بهداشت شمیرانات جشنواره قند تلخ در قالب ۵ غرفه و با غربالگری دیابت بیش از ۳۰۰ نفر از شهروندان روز جمعه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۱ در بوستان قیطریه برگزار شد و اعضای کانونهای دیابت و جوانان محلات با تشکیل حلقه سبز و با به هوا فرستادن بادکنهای آبی شعار اطلاع رسانی و پیشگیری از دیابت را به گوش دیگر شهروندان رساندند.

مدیر اداره سلامت شهرداری منطقه یک برگزاری جشنواره خوراک سالم، مسابقه نقاشی، همایش ها و کارگاه های آموزشی، تبلیغات محیطی و… را از دیگر اقدامات اجرا شده در هفته دیابت عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس