جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۱
استقرار بیش از ۸۰۰ ایستگاه غربالگری دیابت در پایتخت / تشکیل حلقه آبی در بوستان های شهر ؛ در هفته دیابت
مدیر کل سلامت شهرداری تهران از استقرار 823 ایستگاه غربالگری دیابت با محوریت کانون های پیشگیری از دیابت در سطح شهر مانند خانه های سلامت، میادین میوه و تره بار، ...


مدیر کل سلامت شهرداری تهران از استقرار ۸۲۳ ایستگاه غربالگری دیابت با محوریت کانون های پیشگیری از دیابت در سطح شهر مانند خانه های سلامت، میادین میوه و تره بار، ایستگاههای مترو و اماکن عمومی نظیر پارک ها خبر داد و گفت: این ایستگاه های غربالگری از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه در سطح شهر به طور گسترده به فعالیت می پردازند.
محمد مهدی گلمکانی در گفت و گو با خبرنگار”تهران سما” در مورد اقدامات شهرداری تهران، پیرامون برنامه های هفته دیابت به استقرار ۸۲۳ ایستگاه غربالگری دیابت با محوریت کانون های پیشگیری از دیابت در سطح خانه های سلامت، میادین میوه و تره بار، ایستگاه های مترو و اماکن عمومی نظیر پارکها اشاره کرد و گفت: برقراری ایستگاههای ویژه در ۱۷ ترمینال تاکسیرانی، ۱۵ ایستگاه مترو و ۴۱ ایستگاه میادین میوه و تره بار از دیگر اقدامات اداره کل سلامت شهرداری تهران در هفته دیابت است.

وی در ادامه برگزاری همایش دبیران محله ای و منطقه ای کانون های پیشگیری از دیابت در منطقه ۸ در ۲۳ آبان ماه امسال را یکی دیگر از برنامه های شهرداری تهران عنوان کرد و افزود: تشکیل زنجیره انسانی در اماکن خاص مانند برج میلاد و برج آزادی و نورافشانی این اماکن نیز در روز جهانی دیابت صورت می گیرد.

گلمکانی همچنین به تشکیل حلقه آبی در بوستانهای شهر در هفته ملی دیابت اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقدامات شهرداری تهران در هفته ملی دیابت استقرار اتوبوس دیابت در بوستان ملت و تهیه پمفلت آموزشی درباره دیابت به تعداد ۱۱۰ هزار عدد و توزیع آنها در سطح شهر تهران است.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران همچنین از فعالیت پایگاههای غربالگری در هفته دیابت از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری خبر داد و افزود: پایگاه های غربالگری در سطح مناطق ۲۲ گانه، مترو، میادین میوه و تره بار و پایانه های تاکسیرانی مستقر هستند.

وی اضافه کرد: در هفته دیابت به غیر از پایگاههای ویژه مذکور، غربالگری در مساجد، سراهای محله، مدارس، حسینیه ها، خانه های سلامت، ساختمانهای شهرداری، پایگاههای بسیج، درمانگاهها، ورزشگاهها، مجتمعهای مسکونی، تجاری و اداری نیز به انجام می رسد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری