جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۰
انتقال پایانه غرب تهران به منطقه ۲۲
مدیر عامل سازمان پایانه ها و پارکسوارهای شهر تهران از انتقال پایانه غرب به منطقه 22 خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پایانه غرب در یکی از پرترددترین ...

مدیر عامل سازمان پایانه ها و پارکسوارهای شهر تهران از انتقال پایانه غرب به منطقه ۲۲ خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پایانه غرب در یکی از پرترددترین ورودیهای شهر واقع شده، مشکلات زیادی ایجاد کرده و بر همین اساس در تلاشیم این پایانه را به منطقه ۲۲ منتقل کنیم.

به گزارش مهرمهندس محمدرضا حاجی بیگی صبح یکشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار کرد: اقدامات گسترده ای برای استقبال از سفرهای نوروزی در پایانه های شهر تهران صورت گرفته است که امیدواریم براین اساس شاهد رضایت مندی شهروندان باشیم.

وی افزود: براساس تمهیداتی برای استقرار شبانه روزی تاکسیها در پایانه ها و همچنین خدمات رسانی اتوبوسهای ویژه برای انتقال مسافران به ایستگاههای مترو و پایانه های اتوبوسرانی شهری در نظر گرفته شده است.

حاجی بیگی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۶ هزار اتوبوس در پایانه های شهر تهران آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند گفت: از ۲۵ تا ۲۹ اسفند پیک سفرها از طریق پایانه های مسافربری خواهد بود که در این مدت پیش بینی می شود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طریق پایانه ها سفر کنند.

وی ادامه داد: تاریخ برگشت سفرهای نوروزی معمولا از سوم تا ششم این ماه و ششم تا چهاردهم فروردین صورت می گیرد که پیش بینی یک میلیون و ۹۰۰ هزار سفر از طریق پایانه ها صورت می گیرد.

مدیر عامل سازمان پایانه ها و پارکسوارهای شهر تهران اظهار کرد: هر سال حدود ۲۵۰ میلیون سفر از طریق پایانه های کشور صورت می گیرد که سهم پایانه های شهر تهران در این میان ۷۵ تا ۸۰ میلیون سفر است.

وی همچنین در مورد احداث پایانه جدید شرق گفت: از چند سال پیش بررسی و اقدامات لازم جهت احداث پایانه جدید شرق صورت گرفته است و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث این پروژه هزینه پیش بینی شده است. در این میان برای اجرای فاز نخست این پروژه ۲۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که مقرر است فاز نخست پایانه جدید شرق طی ۲ سال تکمیل شود اما ما در تلاشیم که این مهم را ظرف مدت ۵/۱ سال محقق کنیم.

حاجی بیگی خاطر نشان کرد: در فازهای بعدی پایانه جدید شرق ساخت تعمیرگاهها، هتلها، مراکز خدماتی و… پیش بینی شده که امیدواریم در این بخش از کار بتوانیم از مشارکت بخش خصوصی بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲ هکتار زمین برای احداث پایانه جدید شرق تملک شده است گفت: اکنون در حال تملک ۱۸ هکتار زمین هستیم تا بتوانیم با احتساب زمین های تملک شده ، عملیات احداث این پایانه را آغاز کنیم.

وی همچنین در مورد پایانه غرب و مشکلاتی ناشی از واقع شدن این پایانه در یکی از ورودی های اصلی شهر گفت:کارهای مطالعاتی برای انتقال پایانه غرب به منطقه ۲۲ صورت گرفته و جلساتی با اعضای شورای شهر خواهیم داشت تا بتوانیم با انتقال این پایانه به بخش دیگری از شهر شاهد تسهیل ترددها در ورودی غربی شهر باشیم.

مدیر عامل سازمان پایانه ها با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۴۷ اتوبوس در پایانه غرب مشغول به خدمت رسانی به شهروندان هستند گفت: محدوده اطراف میدان آزادی درگیر ترددهای خارج شهری شده و مشکلات عدیده ای در این بخش از شهر ایجاد شده است و انتقال پایانه غرب به منطقه ۲۲ از موضوعاتی است که مورد تایید کارشناسان و متخصصان است.

وی در پایان از استقرار بازرسان محسوس و نامحسوس در پایانه های شهر تهران خبرداد و گفت: برای نظارت بر رعایت بهداشت، وضعیت غرفه ها و… بازرسان ویژه ای در پایانه های شهر تهران مستقر شده اند و به درخواست و مشکلات مسافران نیز رسیدگی خواهد شد. همچنین ۶۰ هزار بسته فرهنگی بین مسافران نوروزی توزیع خواهد شد تا اطلاعات مناسب سفر در اختیار آنان قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری