جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۰
استفاده از قطار شهری مشهد ۱۵۰۰ درصد رشد داشته است
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد گفت: از ابتدای بهره برداری قطار شهری مشهد استفاده کنندگان از قطار شهری1500 درصد یافته اند. به گزارش ایلنا از مشهد، مسعود بیژنی در ...

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد گفت: از ابتدای بهره برداری قطار شهری مشهد استفاده کنندگان از قطار شهری۱۵۰۰ درصد یافته اند.

به گزارش ایلنا از مشهد، مسعود بیژنی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: از اسفند ماه سال گذشته تاکنون بالغ بر ۷۵ هزار نفر از خدمات قطار شهری مشهد استفاده کرده اند.

وی با بیان اینکه ساعت کار قطار شهری مشهد از ۶ صبح تا ۲۱ می باشد، گفت: در ایام نوروز ساعت کار قطار شهری تا ساعت ۲۲ افزایش می یابد و سرفاصله زمانی رسیدن قطار به ایستگاه از ۸ دقیقه به ۷ دقیقه کاهش خواهد یافت.

بیژنی در خصوص افزایش قیمت بلیت قطار شهری در سال آینده گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال آینده قیمت بلیت افزایش نخواهد یافت، در ۶ ماه دوم سال نیز بر اساس اعتبارات تصمیم گیری لازم صورت می گیرد.

وی از تجهیز من کارت تا ۲۵ اسفند ماه در تمام ایستگاه های خط یک قطار شهری خبر داد و گفت: بلیت الکترونیکی همان من کارت رایج در اتوبوس ها می باشد و قیمت بلیت توسط من کارت نیز ۳۰۰ تومان می باشد.

بیژنی ادامه داد: به منظور رفاه حال شهروندان ارائه بلیت کاغذی تا مدت کوتاهی پس از راه اندازی من کارت ادامه می یابد و پس از آن حذف خواهد شد.

وی در خصوص یارانه بلیت که از سوی دولت اختصاص یافته است، تصریح کرد: یارانه در نظر گرفته شده برای مشهد و تهران ۱۰۰میلیارد تومان بوده که به ۸۰ میلیارد تومان کاهش یافته است که ۱۲ درصد آن به مشهد و مابقی به تهران تعلق یافته است.

بیژنی با بیان این موضوع که تا پایان سال همه واگن های قطار شهری به مشهد خواهد رسید اظهار داشت: اکنون ۴۷ واگن در خط یک قطار شهری مشهد فعال است که ۲۳ اسفند ماه ۱۰ واگن دیگر نیز وارد مشهد خواهد شد که با ورود این واگن ها تعداد واگن ها به ۵۷ واگن افزایش می یابد.

سرپرست شرکت قطار شهری مشهد ادامه داد: همچنین تا پایان سال ترافیک اکثر ایستگاه های خط دو قطار شهری بازگشایی می شود و زیباسازی و نظافت آن برای استقبال از نوروز انجام می شود.

بیژنی در خصوص دستگاه TBM تصریح کرد: دستگاه اول TBM خط دو که از طبرسی شمالی مشغول حفاری است تاکنون ۵۰۰ متر حفاری کرده است و تا انتهای اردیبهشت ماه که نوار های نقاله این دستگاه برسد میزان حفاری به ۱۵ متر در روز افزایش خواهد یافت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای ساخت خط دو قطار شهری مشهد در مجموع ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین این اعتبار، در کمتر از سه سال آینده خط دو به بهره برداری می رسد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری