جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۱
اجرای بیش از ۸۵ درصد آرای کمیسیون ماده صد تا پایان سال در منطقه ۳
شهردار منطقه 3 تهران در جلسه دوره ای روسای اجرای احکام مناطق 1 تا 12 شهر تهران از اجرای 85 درصد از آرای کمیسیون ماده صد تا پایان سال جاری ...


شهردار منطقه ۳ تهران در جلسه دوره ای روسای اجرای احکام مناطق ۱ تا ۱۲ شهر تهران از اجرای ۸۵ درصد از آرای کمیسیون ماده صد تا پایان سال جاری خبر داد.
به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، پژمان پشمچی زاده شهردار منطقه ۳ در این نشست اولویت اول رسیدگی به موضوع‌های شهرسازی منطقه را پرونده‌هایی دانست که در کمیسیون ماده صد دارای رای یا رسیدگی هستند.

پشمچی زاده برنامه ریزی دقیق و رسیدگی به این پرونده‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: به یقین تا پایان امسال کار رسیدگی به ۸۵ درصد از آن ها به اتمام خواهد رسید البته روال کار نشان می دهد با سرعت مناسبی به سمت بهبود مسائل و مشکلات در مناطق پیش می رویم.

وی ایجاد این سامانه الکترونیکی را ابتکار و ابداع مهمی دانست که به یقین در جهت تسریع رسیدگی ها و رفع خلاف های ساختمانی بسیار موثر خواهد بود و افزود: این اقدام شایسته تحسین و تقدیر است و ابزاری است که هر لحظه قابل دسترسی و بررسی مدیریتی است.

همچنین در این جلسه مرادی قائم مقام منطقه ۳ گفت: امروزه با مکانیزه شدن آراء صادره کمیسیون ماده صد شاهد تسری فعالیت ها و امور شهری هستیم که نشان دهنده همراهی و همگامی مجموعه شهرداری تهران است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تفویض امور به گونه ای است که پرونده های دارای رای ماده صد به سرعت رسیدگی می شود البته برای آشنایی شهرداران نواحی و مسئولان شهرسازی با سیستم الکترونیکی ماده صد دوره های آموزشی مستمری گذاشته شده است.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون ماده صد از آمادگی شهرداری تهران برای راه اندازی سیستم نوپای ماده صد در دیگر شهرهای ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر مناطق با داشتن این سیستم به بسیاری از هدف های اجرایی دست یافته اند.

نگهبان در خصوص آرای دیوانی از سال ۱۳۸۰ تاکنون افزود: آرای دیوانی در طی یازده سال گذشته توسط سیستم الکترونیکی ماده صد شفاف سازی شده است به طوری که با استفاده از این روش دیگر هیچ پرونده دارای رای ماده صد و دیوان عدالت اداری راکد نخواهد ماند.

وی از شهرداری منطقه ۳ به عنوان یکی از مناطق پرکار و دقیق در اجرای رای‌های ماده صد نام برد و از پیگیری و تاکید شهردار، قائم‌مقام و مدیران شهرداری منطقه ۳ تقدیر و تشکر کرد.

متین رییس اجرای احکام منطقه ۳ نیز در این جلسه درباره پرونده های منطقه تصریح کرد: منطقه ۳ دارای یازده هزار و ۸۰۰ پرونده دارای رای ماده صد و دیوان عدالت اداری است که از این تعداد ۸ هزار و ۲۰ پرونده به طور قطعی رسیدگی، تائید و اجرای رای شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود یک هزار و ۴۰۰ پرونده با کاربری مسکونی است که اقدامات اولیه آن انجام شده است و با در نظر گرفتن شرایط مسکونی در دست اقدام و بررسی قرار دارد و بقیه پرونده های موجود نیز دارای رای به صورت اداری و تجاری است که با یک برنامه مشخص و مدون در حال پیگیری تا حصول نتیجه است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری