جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۱
ثبت آمار ۴ میلیاردی سفر در مترو تهران
مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: مترو تهران آمار جابجایی 4 میلیارد سفر را در مدت 15 سال خدمت رسانی، امروز ...


مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: مترو تهران آمار جابجایی ۴ میلیارد سفر را در مدت ۱۵ سال خدمت رسانی، امروز دوشنبه به ثبت رساند.
به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری مترو تهران وحومه، احسان مقدم با تقدیر از مدیران و کارکنان زحمتکش و دلسوز این شرکت در دستیابی به این افتخار بزرگ در خدمات رسانی به مردم عزیز، از شهردار تهران به خاطر حمایت های بی‌ دریغ از شرکت بهره برداری مترو تهران تشکر کرد.

مقدم با اشاره به اینکه از زمان بهره برداری از مترو تهران در سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۹ برای ثبت جابجایی یک میلیارد سفر در مترو تقریباً ۲۵ ماه زمان لازم بود گفت: با مدیریت عالمانه مدیرعامل و تاکید وی بر افزایش تعداد قطارها و کاهش فاصله حرکت قطارها و استفاده بهینه از ایستگاه های تازه تاسیس، خوشبختانه یک میلیارد سفر که در گذشته در ۲۵ ماه اتفاق می افتاد، اکنون شش ماه زودتر به ثبت آمار جابجایی یک میلیارد سفر در مترو تهران، دست یافتیم.

وی از جمله آثار اقتصادی و اجتماعی حاصل از انجام ۴ میلیارد سفر با مترو را صرفه جویی در وقت مسافران، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاستن از حجم ترافیک و به تبع آن کاهش آلودگی هوا دانست و افزود: بر همین مبنا از ابتدای بهره برداری از مترو تهران وحومه در اسفند ماه۱۳۷۷ تا اول آبان ماه ۱۳۹۱ بالغ بر ۸ هزار و ۳۴۰میلیارد تومان برآورد شده است.

به گفته مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران وحومه، انجام ۴میلیارد سفر با شبکه مترو تهران وحومه در این مدت سبب صرفه جویی ۲ هزار و ۶۸۰ میلیون لیتر در مصرف سوخت و یک هزار و ۱۴۰ میلیون ساعت در اتلاف وقت مسافران شده است.

مقدم خاطرنشان کرد: تمایل مردم به استفاده از خدمات سامانه حمل و نقل همگانی مترو که منتج به ۴ میلیارد سفر شده است، موجبات کاهش ۱ هزار و ۵۱۰ هزار تن انواع آلاینده های زیست محیطی CO-NOX-SO2-PM10-HC و همچنین کاهش ۷ هزار و ۶۰ هزار تن دی اکسید کربن را فراهم کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری