جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۱
ایرانی‏ها به گیاهان دارویی تمایل ندارند
نخستين سامانه تهيه و توزيع گيهان دارويي و داروهاي گياهي از سوي شهرداري تهران و با همکاري جامعه گياه درماني ايران 26 مهر در ميدان شوش گشايش يافت. شهرداري تهران با ...


نخستین سامانه تهیه و توزیع گیهان دارویی و داروهای گیاهی از سوی شهرداری تهران و با همکاری جامعه گیاه درمانی ایران ۲۶ مهر در میدان شوش گشایش یافت.
شهرداری تهران با توجه به کاهش مصرف داروهای گیاهی در ایران با همکاری جامعه گیاه درمانی ایران نخستین بازارچه تخصصی گیاهی را در نزدیکی بازار تهران(میدان شوش ابتدای خیابان ری) راه اندازی کرد. در جشنواره افتتاحیه این بازارچه که از ۲۴ مهر ۹۱ آغاز و تا ۲۷ مهر نیز ادامه دارد محصولات با تخفیف ویژه به فروش می رسد.

یکی از مهمترن اهداف راه اندازی این مرکز راه گشایی برای نبود مراکز توزیع مناسب داروهای گیاهی در شهر تهران است که شهرداری تهران امید دارد با راه اندازی این بازارچه این مشکل اساسی در حوزه مصرف گیاهان دارویی از بین برود.

به گفته دکتر حیدری دبیرکل جامعه گیاه درمانی ایران در حال حاضر در ایران سه هزار گونه گیاه دارویی داریم اما متاسفانه سهم پزشکان از داروهای گیاهی تنها ۷ درصد است. در عین حال ۶۵۰ فرآورده گیاه دارویی داریم با این حال جزو کشورهای کم مصرف کننده گیاهان دارویی رد سراسر جهان هستیم.

وی ابراز امیدورای کرد با راه اندازی این مرکز که می تواند نقطه عطفی برای گسترش علمی و معتبر این حوزه باشد، مصرف گیاهان داروی و داروهای گیاهی در کشر افزایش یابد.
امکان رهگیری برای آثار سوء داروها

رحمانی قائم مقام رییس سازمان میوه و تره بار شهرداری تهران که از بانیان راه اندازی این سامانه است، از دریافت مجوز برای فروش ۸۰۰ گیاه دارویی در این سامانه خبر داد.

رحمانی با اشاره به مشکلاتی که امکان دارد در بازار فروش گیاهان دارویی و ضررهای احتمالی که به سلامت شهروندان وارد شود گفت: باید در بازار سازوکار و استانداردی برای رفروش و رهگیری این محصولات در تهران وجود داشته باشد که راه اندازی این سامانه و بازارچه این مهم را محقق می کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس