جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۱
رئیس پلیس راهور تهران:افزایش تست مثبت رانندگان الکلی
افزایش تست مثبت رانندگان الکلی رئیس پلیس راهور تهران از افزایش دو برابری رانندگان الکلی در پایتخت خبر داد و گفت: در شش ماهه اول سال 90 تست الکل 68 راننده ...


افزایش تست مثبت رانندگان الکلی

رئیس پلیس راهور تهران از افزایش دو برابری رانندگان الکلی در پایتخت خبر داد و گفت: در شش ماهه اول سال ۹۰ تست الکل ۶۸ راننده مثبت بوده که این رقم در سال ۹۱ به ۱۳۰ راننده افزایش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، ‌سردار حسین رحیمی در جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات پلیس راهور گفت: یکی از فعالیت‌های مهم پلیس فعالیت‌های آموزشی بوده که سبب اصلاح رفتاری و ادبیات نیروهای پلیس شده است و مردم به خوبی این تفاوت را احساس می کنند.

وی ادامه داد: آموزش‌های برون سازمانی پلیس نیز ۶ برابر شده که این در کاهش تخلفات تاثیر بسزایی گذاشته است.

به گفته رحیمی، اعمال قانون در شش ماهه ۹۱، ۳۴ درصد نسبت به گذشته کاهش داشته است.

وی با اشاره به کاهش میزان تلفات ناشی از تصادفات فوتی گفت:‌هیچگاه رده ما از ۲۰ کشوری بالا نیامده بود اما در ۲ سال گذشته رتبه اول کاهش تلفات تصادفات را داشته‌ایم و امسال ۹۰ نفر نسبت به شش ماهه مشابه سال گذشته کاهش تلفات داشته‌ایم. این در حالی است که تصادفات ما ۱۰ برابر شده است.

رحیمی اضافه کرد: سالیانه بیش از هزار و ۲۰۰ نفر در تصادفات تهران کشته می‌شدند که حالا به بیش از۶۰۰ نفر کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهور تهران از کاهش میانگین حضور پلیس در صحنه تصادفات خبر داد و گفت: در ۶ ماهه سال ۹۰ این رقم ۱۰ دقیقه بود که در حال حاضر میانگین حضور پلیس به ۷ دقیقه رسیده و ما در حال حاضر رتبه ۳ کشوری را در این بخش دارا هستیم. همچنین میزان رضایتمندی شهروندان از پلیس راهور به ۸۷ درصد افزایش یافته است.

وی از استقرار ایستگاه های پلیس و راه اندازی تست سلامت در سطح شهر خبر داد و گفت: دو و احد تست سلامت راه اندازی شده که به زودی ۱۰ واحد دیگر فعال می‌شود. همچنین در شش ماهه سال ۹۰ از ۳۲۰ نمونه گیری ۶۸ نفر تست الکل‌شان مثبت بود و در شش ماهه اول سال ۹۱ از ۳۴۰ نفر تست گرفته شده که ۱۳۰ نفرشان تست الکل‌شان مثبت بود که این افراد ۲۰۰ هزار تومان جریمه و پرونده‌شان برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است.

رحیمی از راه اندازی گشت‌های هوایی خبر داد و گفت: ‌گشت‌های هوایی روزانه دو صوت پروازی انجام می‌دهند. همچنین ۸ واحد رسیدگی به اعتراضات مردمی در تهران راه اندازی شده که ۴۰ درصد میزان بخشودگی‌های جرایم کاهش یافته است.

به گفته وی، نمرات منفی رانندگان تهرانی ۶۳ درصد کاهش یافته که این نشان از افزایش قانونمندی رانندگان می‌دهد.

رئیس پیس راهور تهران از اعمال قانون برای ۱۸۶ سازمان و نهاد دولتی و غیردولتی خبر داد و گفت: در تصادفات اگر عامل تصادف نقص جاده و یا خودرو و … باشد نهاد مربوطه مقصر شناخته شده و هزینه تصادفات و خسارات جانی از آن نهاد گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری