جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۱
توزیع نامه دوم اهالی شهرری به رهبری
توزیع دومین نامه اهالی شهر ری به مقام معظم رهبری و نامه اعتراض آمیز شهروندان این منطقه،حضور نمایندگان شورای شهر تهران که اهل این ری بخشی از حاشیه های بهره ...
توزیع دومین نامه اهالی شهر ری به مقام معظم رهبری و نامه اعتراض آمیز شهروندان این منطقه،حضور نمایندگان شورای شهر تهران که اهل این ری بخشی از حاشیه های بهره برداری از ۹۷ پروژه شهری منطقه ۲۰ بود.
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قرار بود امروز جلسه مشترک رئیس شورای شهر، شهردار و مسئولان استانداری و دولت در وزارت کشور در خصوص جزئیات جدایی ری از پایتخت  برگزار شود، مراسم بهره برداری از ۹۷ پروژه  شهرداری منطقه ۲۰ برپا شد تا این جلسه به فردا غروب موکول شود هرچند مشخص نیست در این دیدار نمایندگان شهر تهران حضور داشته باشند یا خیر.در این مراسم که با حضور گسترده شورایاری های محلات این منطقه همراه بود نامه ای اعتراض آمیز نسبت به اجرای جدایی ری از پایتخت میان شرکت کنند گان توزیع شد.

عباس شهبازی دبیر شورایاری محله حمزه آباد در این جلسه با بیان این که بر اساس تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری ری قبله تهران است گف: طی دو فقره نامه ارسالی از سوی معتمدین و شورایاران محلات منطقه ۲۰ دلایل مخالفت خود را در خصوص جدایی ری از پایتخت توضیح دادیم.

او ادامه داد: هیچ حرکتی در سطح منطقه در خصوص اجرایی شدن این جدایی دیده نمی شود و تنها مطالبی که در رسانه ها در خصوص جدی شدن اجرای این مصوبه اهالی را نگران می کند .

شهبازی در خصوص گزینه هایی که در خصوص شهردار جدید ری در میان اهالی منطقه شایع شده است گفت: تنها نامی که میان مردم شایعه شد اقای سترگ بود که در زمان شهردار قبلی شهردار این منطقه بود اما وی هرگونه مذاکره در این خصوص رد کرد ه است .

وی تاکید کرد: کوبیدن بر طبل جدایی تنها ایجاد اضطراب و تشویش اذهان عمومی می کند و از میان چیزی عاید شهروندان نمی شود .

این شورایار معتقد است: وجود فرمانداری ری مشکلی را از مردم ری حل نکرده است و تنها با طرح موارد اختلاف افکن موجبات ناملایماتی می شود .

او به نمایندگی از مردم ری درخواست برچیده شدن فرمانداری از ری و انتقال آن به مکان دیگری مانند کهریزک و یا حسن آباد فشافویه شد. در مراسم امروز مهدی چمران طی سخنرانی نسبتا طولانی عاقبتی را برای ری پس از جدایی متصور شد که شهرک قدس و کهریزک و باقر آبد به ان دچار شده اند.

وی ادامه داد: بعد از جلسه مجمع نمایندگان تهران به دلیل برخی سخنان نمایندگان که با واقعیت همخوانی نداشت کارش به بیمارستان کشیده و هنوز از عواقب آن درد می کشد.

رئیس شورای شهر تهران از مردم خواست احساساتی تصمیم نگیرند و به وعده های موقتی دلخوش نکنند زیرا اگر قرار بود هزار میلیارد اعتبار عمرانی به استانی داده شود سال ها پیش اوتوبان سوم تهران شمال به بهره برداری می رسید .

در این مراسم تمامی اعضای شورای شهر تهران که اهل ری بودند از جمله هادی ساعی،علیرضا دبیر،حسن بیادی حضور داشتند .

چمران نیز خاطراتی از دوران کودکی خود که با اتوبوسهای دودی به زیارت شاه عبدالعظیم می آمد برای حاضران تعریف کرد .

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس