جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۱
توقف اعتبارات‌مترو در تونل‌سیاسی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فرسودگی و توسعه‌نیافتن مترو را از تبعات اختصاص‌نیافتن بودجه عمرانی مترو دانست و گفت: در حال حاضر هزینه‌های مترو از محل بودجه های شهرداری تامین می‌شود. عباس ...
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فرسودگی و توسعه‌نیافتن مترو را از تبعات اختصاص‌نیافتن بودجه عمرانی مترو دانست و گفت: در حال حاضر هزینه‌های مترو از محل بودجه های شهرداری تامین می‌شود.

عباس صلاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مدتها است که موضوع اختصاص‌نیافتن اعتبار عمرانی مترو از سوی دولت مطرح شده که متاسفانه این مساله بسیار طولانی و بغرنج شده است.

نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری تهران برای مسایل عمرانی و توسعه پایتخت گام‌های موثری را برداشته است، تصریح کرد: راه‌آهن شهری تهران و حومه از جایگاه بسیار مهمی برخوردار شده و گسترش آن موجب کاهش میزان ترافیک و صرفه‌جویی در مصرف بنزین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون عمران مجلس به دنبال علت‌یابی اختصاص‌نیافتن اعتبار عمرانی مترو هستند، یادآور شد: به نظر می‌‌رسد مسائل شخصی و سیاسی میان رئیس‌جمهور و شهردار تهران تاثیراتی در پرداخت‌نشدن اعتبار عمرانی راه‌آهن شهری تهران و حومه دارد که باید هر‌چه سریع‌تر حل شود.

صلاحی در ادامه افزود: نوسازی و توسعه مترو نقش مستقیمی در رفاه و آسایش مردم دارد؛ از همین رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جدیت اختصاص‌نیافتن اعتبار عمرانی راه‌آهن شهری تهران و حومه را پیگیری خواهند کرد؛ همانطور که نمایندگان مجلس هشتم نیز این موضوع را دنبال کردند اما متاسفانه نتیجه‌ای مطلوب حاصل نشد.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه شورای شهر تهران باید نقش پر‌ رنگ‌تری را در پیگیری اعتبار عمرانی مترو ایفا کند، بیان کرد: اعضای شورای شهر تهران باید ورود بیشتری در این موضوع داشته باشند و در این زمینه پاسخ بخواهند زیرا این مساله با رفاه و آسایش مردم پایتخت ارتباطی مستقیم دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی فرسودگی و توسعه‌نیافتن مترو را از تبعات پرداخت‌نشدن بودجه عمرانی راه‌آهن شهری تهران و حومه دانست و تاکید کرد: نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی باید بدون درنظر گرفتن ملاحظات سیاسی این موضوع را مورد پیگیری قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری