جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۱
افزایش فضای سبز شمال تهران به بیش از ۷۳ هکتار
شهردار منطقه یک تهران گفت: با اتمام احداث بوستان های محلی و فرا منطقه ای در شمال تهران، مساحت فضاهای سبز به بیش از73 هکتار می رسد. به گزارش گروه اجتماعي باشگاه ...

شهردار منطقه یک تهران گفت: با اتمام احداث بوستان های محلی و فرا منطقه ای در شمال تهران، مساحت فضاهای سبز به بیش از۷۳ هکتار می رسد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، مجتبی یزدانی با اعلام این خبر اظهار داشت : در حال حاضر بیش از ۴۰ پارک در سطح منطقه به مساحت بیش از ۷۳۴ هزار متر مربع در حال ساخت است که بعضی از آنها با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۱۲ درصدی و برخی دیگر نیز از پایه با یک فضاسازی جدید در حال اجرا هستند.
به گفته یزدانی ۲۷ بوستان محلی به مساحت حدود ۳۱۰ هزار متر مربع و ۵ بوستان فرامنطقه ای شامل بوستان های گلابدره ، آبک ، روح ا…، مهرگان، نیلوفر در نقاط مختلف منطقه در حال ساخت است.
وی با اشاره به بوستان های موجود تصریح کرد: تعداد کل بوستان های موجود در سطح این منطقه ۱۴۳ بوستان است که تا پایان سال  ۴۰ بوستان دیگر به این مجموعه اضافه خواهد شد .
شهردار منطقه یک افزود: بسیاری از باغات سطح منطقه خریداری شده و جهت حفظ فضاهای سبز خصوصی نیز با  مالکین املاک سبز منطقه به صورت ۷۰ به ۳۰ توافق و ۷۰ درصد فضا حفظ شده است .
یزدانی خاطر نشان کرد : بوستان های در حال ساخت در شمال تهران، افزون بر کارکرد تفریحی و فراغتی،  کارکردهای اجتماعی و فرهنگی خواهند داشت و پیش بینی شده است که بخشی از برنامه های اجتماعی در این فضاها اجرا شوند.
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری