جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۱
متن نامه مردم شهرری به رهبری
وب سایت «شهر» گزارش داد:   مردم شهرری در اعتراض به تصمیم دولت برای جداسازی ری از تهران، نامه‌ای به مقام معظم رهبری ارسال کرده‌اند. این نامه برای علی لاریجانی رییس مجلس ...

وب سایت «شهر» گزارش داد:

 

مردم شهرری در اعتراض به تصمیم دولت برای جداسازی ری از تهران، نامه‌ای به مقام معظم رهبری ارسال کرده‌اند. این نامه برای علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، محمد نجار وزیر کشور جهت استحضار رونوشت شده است.

بنابراین گزارش در بخش‌هایی از این نامه آمده است: «متاسفانه هر از چندگاهی از طرف هیات دولت و فرمانداری شهرستان ری موضوع جدایی ری از تهران در بین مردم شهرری مطرح می شود که نوع مطالب برخلاف سفارشات حضرت عالی مبنی بر اتحاد و همبستگی بین مدیران و مسئولان است. نمایندگان محلات ۲۲ گانه شهرری به عنوان معتمدین و شورایاران محلات به دلایل ذیل موضوع جدایی را باعث تفرقه و عقب‌ماندگی شهرری و منطقه ۲۰ تهران می‌دانیم.

 

به فضل خداوند طی چندین سال مدیریت شهری تهران و جناب دکتر قالیباف خدمات بسیاری به این منطقه در زمینه‌های گسترش ارتباطات ، مترو، فضای سبزشهری، فضاهای فرهنگی و علمی،آموزشی و ورزشی انجام شده است که همچنان با شدت قابل تحسینی در حال انجام است.»

در بخش دیگری از این نامه در خصوص دلایل کارشناسی موضوع جدایی ری از تهران نیز عنوان شده است: «ا‌ز نظر زیر ساخت‌های شهری مانند خطوط ارتباطی، مترو، آب و فاضلاب، برق، گاز، اتوبوسرانی و … عملا این موضوع غیر کارشناسی است. از نظر توسعه شهری نیز منطقه ۲۰(شهرری) سالانه درآمدی حدود ۳۵ میلیارد تومان از عوارض شهرداری عایدش می‌شود و بودجه‌ای که شورای اسلامی شهر تهران برای توسعه این منطقه مصوب می‌کند، بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان است تا با این مبلغ بتوان بخشی از عقب ماندگی‌های مردم شریف این منطق را جبران کند.

 

پس بنابراین از نظر اقتصاد شهری این منطقه در صورت استقلال با آشفتگی های نگهداری شهری در تمام زمینه‌ها به علت کمبود بودجه مواجه خواهد شد. از نظر اجتماعی سابقه استقلال شهرهایی مانند اسلامشهر موید این موضوع است که حاشیه‌نشینی در اطراف تهران رشد خواهد کرد که این موضوع از نظر امنیتی برای پایتخت جمهوری اسلامی مشکلات فراوانی را به دنبال خواهد داشت.»

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس