جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
اداره شهر با فعالیت موثر کارگروه شمس موفق تر خواهد بود**
Normal 0 false false false EN-US X-NONE ...

Normal
۰

false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin-top:0in;
mso-para-margin-right:0in;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0in;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ عبدالعلی زاده در آئین شورای مشورتی سیاستگذاری (شمس) قزوین ???? افزود:

وی به چالش های شهرهای بزرگ ایران اشاره و بیان کرد:افزایش سطح شهر یکی از چالش‌های شهرهای بزرگ ایران است.

این مقام مسئول اضافه کرد: واگذاری زمین شهری کالبد شهرها را در هم ریخته است و همچنین گسترش افقی شهرها هزینه شهرسازی و شهرداری را بالا برده است.

وی ادامه داد: بافت فرسوده چالش جدی بر سر راه زندگی شهری است چراکه برای امنیت و زندگی شهروندان یک تهدید است و توسعه شهر علمی نبوده است.

وی بانک پذیر نشدن شهرها را از دیگر چالش‌های شهرهای بزرگ ایران دانست و گفت‌: دادن پروانه‌های تجاری و مسکونی بیش از نیاز توجیه اقتصادی، شهر را برهم زده است و درآمد شهرداری و دیگر نهادهای وابسته به ساخت و ساز شهری بحرانی شده است.

مشاور وزیر کشور افزود:مدیریت یک‌سویه شهری از دیگر چالش های شهرهای بزرگ ایران است و شهرداری و مردم رابطه معنی دار ی با هم ندارند چراکه شهرداری مشارکت مردم را تنها پول آوردن می داند.

وی گفت: شهرداری به مردم گزارش نمی دهد و شفاف نیست و مردم به شهرداری اعتماد ندارند و این مهم چالش بزرگ برای شهرهای بزرگ است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نداشتن راهبرد توسعه شهر یکی دیگر از چالش های شهرهای بزرگ است، گفت: شهر قزوین خوشبختانه برنامه CDS دارد و در برنامه راهبردی بیان می شود که شهر خانه شهروند و امنیتی در دست مدیر شهری است و نخستین کار مدیر تعریف روشن (راهبرد توسعه شهر) است.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه شهرها انسانی برنامه‌ریزی و مدیریت نمی‌شود، گفت: راهبرد شهری می‌گوید که چگونه شهر امروز به شهر فردا خواهد رسید و ماموریت مدیر و رابطه آن با شهروندان را تعریف می‌کند.

وی راهبرد شهری را پاسدار هویت شهری دانست و گفت: اگر شهروندان قدم به قدم در ساختن شهر همراه مدیریت شهری باشند به طور قطعی شهروندان از شهر نگهداری خواهند کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه  شهر باید زندگی مدنی را توسعه دهد، گفت: شهروند باید در شهر آرامش داشته باشد و شهر خانه شهروند و امانتی در دست مدیر شهری است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
لمون پرس