جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶
رونق ساخت و ساز و افزایش سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی در منطقه سه شهرداری قزوین **
رونق ساخت و ساز در منطقه سه شهرداري قزوين به گزارش روابط عمومي منطقه سه شهرداري قزوين؛ فدائي‌فر با تشريح اقدامات واحد شهرسازي، درآمدي و عمراني اين منطقه افزود: ...

رونق ساخت و ساز در منطقه سه شهرداری قزوین

به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر با تشریح اقدامات واحد شهرسازی، درآمدی و عمرانی این منطقه افزود: افزایش ۱۳۵درصدی صدور پروانه ساختمانی در ۶ماه اول سال جاری نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که ساخت و ساز در این منطقه رونق گرفته است.

وی بیان کرد: در ۶ماه اول سال جاری ۲۱۲ پروانه ساختمانی صادر شده است که این عدد در همین مدت در سال گذشته ۱۵۷پروانه ساختمانی بوده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین اضافه کرد: در ۶ماه اول سال جاری ۲۱۲ پروانه ساختمانی برای ۱۳۷هزار و ۸۴۵مترمربع و در همین مدت در سال گذشته  ۱۵۷ پروانه ساختمانی برای ۸۶هزار و ۲۵۲ مترمربع صادر شده است که از نظر مساحت با رشد ۱۶۰درصدی مواجه بودیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: استعلام دفترخانه و نقل و انتقلات در ۶ ماه اول سال جاری در این منطقه نسبت به سال گذشته ۱۲۵درصد رشد داشته است که امسال ۲ هزار و ۳۵۰ و در سال گذشته  هزار و ۸۵۳ استعلام از دفترخانه و نقل و انتقلات صورت گرفته است.

افزایش ۱۴۰درصدی تخلفات کمیسیون ماده صد

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین نیز در ادامه اضافه کرد: تخلفات ارسالی به کمیسیون ماده صد در ۶ ماه اول سال جاری با ۹۶۱پرونده و در همین مدت در سال گذشته با ۷۰۰پرونده بوده است که نشان از افزایش ۱۴۰درصدی است.

فدائی‌فر تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که ساخت و ساز در این منطقه رونق یافته است و همچنین اقداماتی که در برنامه کاری شهرداری قزوین برای رونق ساخت و ساز قرار گرفته است هدفمند می‌باشد.

رشد ۲۳۲درصدی درآمد نقدی منطقه سه شهرداری قزوین

وی گفت: رونق ساخت و ساز باعث افزایش بودجه درآمدی این منطقه شده است به طوری که در ۶ ماه اول سال جاری درآمدی نقدی این منطقه ۲۳۲درصد نسبت به سال گذشته در همین مدت رشد داشته است.

این مقام مسوول افزود: بودجه نقدی این منطقه نسبت به بودجه روز  ۱۴۶ درصد محقق شده و نسبت به کل بودجه ۸۰درصد محقق شده است.

تحقق ۲۵میلیاردتومان درآمد در منطقه سه شهرداری قزوین

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین نیز گفت: تا پایان شهریورماه سال جاری این منطقه بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان درآمد داشته است.

 پیشرفت ۳۰درصدی احداث بوستان جدید در ناحیه شهری کوثر

وی در ادامه به پروژه‌های عمرانی شاخص در این منطقه اشاره و بیان کرد: عملیات عمرانی احداث بوستان جدید در ناحیه شهری کوثر اکنون از ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

فدائی‌فر افزود: در سال جاری احداث بوستان جدیدی در ناحیه شهری کوثر واقع در بلوار رزمندگان در این منطقه در برنامه کاری قرار گرفته است. 

فدائی‌فر با بیان اینکه این بوستان در ۶هزار مترمربع با اعتبار یک میلیارد تومان احداث خواهد شد، افزود: این بوستان در صورت مساعدت آب و هوا تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: زمین والیبال، ست ورزشی، فضای سبز، آلاچیق، نیمکت، سطل زباله، بازیگاه کودک و سرویس بهداشتی از امکانات رفاهی این بوستان محلی می‌باشد.

فدائی‌فر گفت: در این بوستان ۵ چشمه سرویس بهداشتی احداث خواهد شد و همچنین برای معلولان و جانبازان نیز سرویس بهداشتی اختصاص خواهد یافت.

وی افزایش سرانه فضای سبز، آماده کردن مکانی امن و زیبا برای شهروندان و فضای مطلوب برای ورزش‌های صبحگاهی را از جمله اهداف احداث این بوستان عنوان و بیان کرد: احداث این بوستان یکی از درخواست‌های شهروندان این ناحیه به دلیل موقعیت مکانی و جمعیت آن بود.

این مقام مسوول بر ضرورت توجه به فضای سبز در طرح‌های توسعه شهری اشاره کرد و افزود: مدیریت شهری در راستای ایجاد محیطی سالم و توسعه پایدار با رویکرد محله محوری به منظور گذراندن اوقات فراغت شادتر برای شهروندان اقدامات موثری برای گسترش فضای سبز قزوین به خصوص در محلات انجام خواهد داد.

قرارداد احداث زمین چمن مصنوعی منعقد شد

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین نیز درباره پروژه احداث زمین چمن مصنوعی در ناحیه مینودر گفت: اکنون قرارداد این پروژه منعقد شده و زمین تحویل پیمانکار شده است و به زودی عملیات عمرانی این پروژه آغاز خواهد شد.

فدائی‌فر افزود: این پروژه با اعتبار ۵۰۰میلیون تومان در ناحیه مینودر واقع در پشت استخر نور در سال جاری احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود اعتبار این پروژه تا یک میلیارد تومان افزایش پیدا کند، گفت: این زمین در مساحت هزار و۷۰۰مترمربع احداث خواهد شد.

این مقام مسوول بیان کرد: این پروژه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ ورزش در بین شهروندان به خصوص جوانان شهر احداث خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به تعدادی از مزیت‌های چمن مصنوعی از جمله طول عمر بیشتر، احتیاج به نگهداری کمتر و مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی گفت: این زمین دارای ساختمان اداری، سرویس بهداشتی و ۱۰۰مترمربع رخکن و ۸۰۰مترمربع چمن مصنوعی است.

پیشرفت ۹۰درصدی احداث ضلع غربی جاده سلامت

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: عملیات عمرانی احداث ضلع غربی جاده سلامت (مسیر دوچرخه‌سواری جاده باراجین) از ۹۰درصد پیشرفت فیزکی برخوردار است.

وی افزود: عملیات عمرانی آسفالت، زیرسازی و جدولگذاری این پروژه به صورت مرحله به مرحله در حال اجراست و اکنون آسفالت و جدولگذاری در مراحل پایانی قرار دارد.

فدائی‌فر با بیان اینکه اعتبار این پروژه یک میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: عملیات عمرانی احداث ضلع غربی جاده سلامت (مسیر دوچرخه‌سواری جاده باراجین) در سال جاری در برنامه کاری این مجموعه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: عملیات خاکبرداری، زیرسازی، جدول‌گذاری و روکش آسفالت این پروژه با همکاری سازمان عمران شهرداری قزوین در حال اجراست و همچنین مبلمان شهری این جاده توسط سازمان زیباسازی شهرداری قزوین و درختکاری حاشیه این جاده توسط سازمان پارکها در حال اجراست.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: پروژه احداث جاده سلامت در ضلع غرب از تقاطع نخبگان،(دانشگاه آزاد اسلامی قزوین) به سمت باراجین اجرایی خواهد شد.

این مقام مسوول اظهار کرد: این پروژه با اتحاد و همدلی و به صورت منسجم در حال اجراست و در اجرای این پروژه سازمان عمران، معاونت عمرانی منطقه سه، سازمان زیباسازی، ناحیه مهدیه و سازمان پارک های همکاری مشترک دارند.

این مسوول اظهار کرد: ضلع شرقی جاده سلامت در این مسیر احداث شده و اکنون شهروندان قزوینی به صورت پیاده و با دوچرخه از آن به ویژه در روزهای تعطیلی بهره‌برداری می‌کنند.

پایان تملک‌های پروژه احداث لاین غربی بلوار ایران

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: تملک‌های پروژه احداث لاین غربی بلوار ایران به پایان رسیده و اکنون عملیات عمرانی آن آغاز شده است.

فدائیفر افزود: بازگشایی بلوار ایران در این منطقه یکی از موضوعات مهمی بود که در سال گذشته پیگیری شد که خوشبختانه لاین شرقی بلوار ایران امسال زیر بار  ترافیک رفت و لاین غربی این بلوار نیز اکنون مراحل تملک آن به پایان رسیده است.

این مقام مسوول توضیح داد: ۳ پلاک با حاشیه فضای سبز این بلوار تداخل داشت و تملک این ۳ پلاک باعث تاخیر اجرای این پروژه شد و اکنون مراحل کامل تملکات این پروژه به پایان رسیده است و عملیات اجرای این پروژه در برنامه کاری قرار دارد.

وی بیان کرد: این پروژه از پروژه‌های مهم این مجموعه است که با هدف دسترسی پونک و شمال شهر به جنوب و مرکز شهر و هدایت آب‌های سطحی در حال اجراست.

پایان عملیات عمرانی پروژه تعریض خیابان پیروزی

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: عملیات عمرانی پروژه تعریض خیابان پیروزی به پایان رسید و اکنون زیر بار ترافیک است.

فدائی‌فر افزود: تعریض خیابان پیروزی ۶۵۰مترطول بود که در مرحله اول عملیات عمرانی۴۰۰مترطول و در مرحله دوم ۲۵۰مترطول انجام شد.

این مقام مسوول با بیان اینکه تعریض خیابان پیروزی از ابتدای بلوار ایران تا بازارچه مهدیه شامل می‌شود، گفت: اعتبار اجرای پروژه تعریض خیابان پیروزی در ۲ مرحله ۸۰۰میلیون تومان بود که ۴۰۰میلیون تومان برای جابجایی تیربرق‌ها و ۴۰۰میلیون تومان برای عملیات آماده سازی، زیرسازی، جدولگذاری و آسفالت هزینه شده است.

وی از دلایل تاخیر اتمام این پروژه گفت: این خیابان از خیابان‌های بود که فاقد نقشه تاسیسات زیرزمینی بود و این موضوع باعث ایجاد مشکلات فراوانی شد که منجر به طولانی شدن زمان اجرای پروژه شد.  

فدائی‌فر از صبر و شکیبایی شهروندان در اجرای این پروژه تشکر کرد و گفت: اکنون اجرای پیاده‌رو‌سازی این محور در حال انجام است و اجرای ریفوژ بلوار پیروزی غربی از سوی سازمان پارک‌ها اجرا شده است.

پایان پیام

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس