جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
بوستان باراجین به عنوان یکی از ۱۶ اثر منحصر به فرد جاذب گردشگر در کشور معرفی شد***
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ نصرتي در آيين رونمايي از طرح حامي حيوانات دهکده طبيعت و کتاب‌هاي حوزه معماري و شهرسازي و افتتاح رستوران ...

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ نصرتی در آیین رونمایی از طرح حامی حیوانات دهکده طبیعت و کتاب‌های حوزه معماری و شهرسازی و افتتاح رستوران سعدالسلطنه افزود: طرح حامی حیوانات به منظور تشویق علاقه‌مندان به حیوانات و طبیعت برای حمایت از حیوانات دهکده طبیعت اجرا می‌شود تا با ثبت فرم حامی بتوانند هزینه‌های مربوط به نگهداری و مراقبت از حیوان مورد نظر خود را پرداخت نمایند.

وی با اشاره به انتخاب بوستان باراجین به عنوان یکی از ۱۶ اثر جاذب گردشگر در کشور عنوان کرد: نباید فراموش کرد که ۱۲ سال پیش این بوستان وجود خارجی نداشت اما اکنون به عنوان یکی از مناطق جاذب گردشگر معرفی شده است که این پیشرفت به دلیل اجرای ایده و جانمایی مناسب، مطالعه ‌و پژوهش مطلوب و همراهی و سخت کوشی مدیران شهری و استانی است.

شهردار قزوین با اشاره به اجرای پروژه دهکده طبیعت در بوستان باراجین گفت: این دهکده با عشق و علاقه مهندس نوری ‌و همت مجموعه مدیران شهری به عنوان یکی از پروژه‌های ۴۲ گانه بوستان باراجین راه اندازی شد.

نصرتی تصریح کرد: مهندس نوری در ابتدای راه اندازی این دهکده ۴۵۰ مورد از انواع گونه‌های مختلف حیوانات را مراقبت و نگهداری می‌کرد و اکنون به هزار و ۷۰۰ مورد از انواع حیوانات افزایش یافته است.

وی با بیان این که طرح حامی حیوانات حرکتی نوآورانه برای دوستی انسان با طبیعت است، گفت: سازمان‌ها، نهادها و مردم می‌توانند سرپرستی یک یا چند حیوان این دهکده را بر عهده بگیرند و آن را حمایت کنند.

این مقام مسئول افزود: از زمان راه اندازی دهکده طبیعت شاهد رونق اقتصادی در شهر قزوین بوده‌ایم که ثمره مراقبت و نگهداری از حیوانات در این دهکده است.

شهردار قزوین با بیان اینکه با هماهنگی صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی بخشی از مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه به سرمایه گذار سپرده شده است، اظهار کرد: رستورانی با فضای مطلوب در این مجموعه راه اندازی شده است تا زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران افزایش یابد.

نصرتی تصریح کرد: مجموعه ارزشمند سعدالسلطنه ۹ سال پیش یک ویرانه متروکه بود اما‌ اکنون به عنوان اثری متمایز تاریخی و ارزشمند مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

وی افزود: مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه، بوستان باراجین، تله کابین کامان و زرشک و دیگر مجموعه‌های گردشگری در کنار یکدیگر پاسخگوی سلایق مختلف گردشگران است و به عنوان مقصد گردشگری معرفی می‌شود.

شهردار قزوین با بیان اینکه در نوروز سال جاری با استفاده از ظرفیت هنرمندان کشوری و بیلبوردهای تبلیغاتی در اتوبان‌های کشور و استان‌های همجوار توانستیم بیشترین گردشگر را به شهر قزوین جذب نماییم، گفت: ۱۸۰ هزار بلیط در جشنواره بازی ‌و اسباب بازی فروخته شد و با حضور گردشگران در شهر ، شاهد پویایی اقتصاد شهر نیز بوده‌ایم.

نصرتی تصریح کرد: امید است با ایجاد حس تعلق در مدیران و شهروندان و قدم‌های رو به جلو توسط شورای پنجم شاهد معرفی قزوین در سطح ملی و فراملی باشیم.

در پایان این مراسم لوح تقدیر معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفظت محیط زیست کشور به مسعود نصرتی، شهردار قزوین اهدا شد.

همچنین لوح تقدیری از سوی شهرداری قزوین و دهکده طبیعت بوستان باراجین به مهندس عباس وثیق‌نیا، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و دکتر مرتضی موسی‌خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به خاطر حمایت از حیوانات دهکده طبیعت اهدا شد.

پایان پیام 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری