جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۶
توجه به گردشگری ورزشی در مسیر جاده ابریشم/برگزاری مسابقه ماراتن**
مسعود نصرتی شهردار قزوین و  رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به اهداف اقتصادی، فرهنگی و گردشگری این مجمع جهانی اشاره کرد و مقوله ورزش ...

مسعود نصرتی شهردار قزوین و  رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به اهداف اقتصادی، فرهنگی و گردشگری این مجمع جهانی اشاره کرد و مقوله ورزش را به عنوان کانالی که دو بخش از این اهداف را به صورت مستقیم و قسمی دیگر را به شکل غیرمستقیم برآورده می‌کند، دانست.

نصرتی «گردشگری ورزشی» را یکی از ویژگی‌های برپایی مسابقات ورزشی شهرهای در مسیر جاده ابریشم عنوان و تصریح کرد: انتقال فرهنگ با کمک ورزش از اهدافی است که در مسابقات برگزار شده همچون دوچرخه‌سواری، رالی(افرود)، شطرنج، پرورش اندام، تورنومتر بوکس و … دنبال کردیم و در برپایی مسابقات آتی نیز بر آن سرمایه‌گذاری ویژه‌ای خواهیم داشت.

رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم در ادامه به مسابقات ورزشی پیش‌رو که به همت این مجمع و با همکاری فدراسیون‌های جهانی برپا می‌شود اشاره و بیان کرد: مجوز مسابقات تیراندازی جاده ابریشم از فدراسیون جهانی اخذ شده و در حال حاضر در حال رایزنی برای انتخاب محل برگزاری مسابقات کشتی شهرهای جاده ابریشم هستیم تا محل برگزاری مسابقات را در یکی از شهرهای جاده ابریشم برپا کنیم.

شهردار قزوین تمام مسابقات عنوان شده را بین‌المللی دانست و افزود: مسابقه دو ماراتن جاده ابریشم نیز طی ماه‌های آینده برگزار خواهد شد.

جاده ابریشم بیش از هزار و ۷۰۰ سال بدون هیچگونه نزاع و درگیری نقش مهمی در قبال حوزه‌های بازرگانی و تبادل فرهنگی بر عهده داشته و این رویداد بزرگ فرهنگی در تلاش است تا با اتصال موضوعات فرهنگی، اقتصادی و گردشگری و ارتباط بین شهروندان، عاملی مؤثر برای بهره‌مندی شهرهای در مسیر از توانمندی‌های یکدیگر و حرکت به سمت تحقق توسعه پایدار شهری باشد.

پایان پیام 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس