جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۶
شهرداری قزوین در این شرایط اقتصادی، سیستم حمل و نقل عمومی شهر را نوسازی و توسعه داده است**
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ داودي رئيس کميسيون حمل و نقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين در آيين خريد و راه اندازي اتوبوس ...

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ داودی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قزوین در آیین خرید و راه اندازی اتوبوس های جدید اسکانیا جهت خطوط حمل و نقل عمومی شهر قزوین، افتتاح فاز ۲ توقفگاه امام علی(ع) و کلنگ زنی واحد بازسازی و تعمیرات اتوبوس، مینی بوس و تاکسی سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین با اعتبار ۲۰۰میلیارد ریال، افزود: شهرداری قزوین با احداث تقاطع غیرهمسطح امام رضا(ع) برای تکمیل کمربندی شهر قزوین از تخریب ۳۰هکتار باغستان سنتی جلوگیری کرد.

وی درباره انتقادات از احداث تقاطع غیرهمسطح امام رضا(ع) گفت: بسیاری از احداث این تقاطع غیرهمسطح انتقاد می کنند در حالی که تا امروز برای احداث این تقاطع ۲۰۰میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: اگر شهرداری قزوین می‌خواست از فضای نسیم شمال به ۱۰کیلومتر برای احداث کمربندی استفاده کند، باید برای تعریض نسیم شمال ۳۰هکتار از باغستان سنتی قزوین را تخریب می کرد اما شهرداری قزوین با احداث این تقاطع علاوه بر ایجاد کمربندی توانست از تخریب باغستان جلوگیری کند.

منتخب اول پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین گفت: احداث تقاطع غیرهمسطح امام رضا (ع) تصمیم شهرداری قزوین نبوده است بلکه مصوب شورای عالی ترافیک بود و قرار بود وزارت کشور در تامین منابع مالی به شهرداری قزوین کمک کند که تاکنون ریالی هزینه نکرده است و این موضوع باید پیگیری شود.

این مسوول افزود: مرحله دوم تقاطع غیرهمسطح امام رضا(ع) نیز باید احداث شود تا پازل کمربندی شهر قزوین تکمیل و ترافیک روانی در شهر قزوین ایجاد شود.

وی بیان کرد: ارائه امکانات در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهر قزوین نتیجه همراهی شورای شهر و شهرداری قزوین بوده است.

داودی افزود: اکنون که ارائه امکانات با خرید  این اتوبوس های جدید اسکانیا جهت خطوط حمل و نقل عمومی شهر قزوین و همچنین بازسازی اتوبوس های شهری فراهم شده است، باید فرهنگ سازی شود تا شهروندان از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

این مسوول بیان کرد: در گذشته همه ادارات برای کارکنان سرویس رفت و آمد با اتوبوس را فراهم می کردند و اکنون این موضوع کمرنگ شده است و باید از طریق استانداری برنامه ریزی صورت گیرد تا ادارات از اتوبوس برای سرویس کارکنان استفاده کنند.

وی بیان کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین این آمادگی را دارد تا خودروهای سرویس کارکنان ادارات را تامین کند.

 

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس