جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۶
اتحاد و همدلی در مدیریت شهری قزوین منجر به افتتاح پروژه‌های متعدد شده است**
به گزارش روابط عمومي منطقه سه شهرداري قزوين؛ فدائي‎فر در آيين افتتاح و کلنگ زني 4 پروژه شهري در منطقه سه شهرداري قزوين که با حضور مسوولان شهري و استاني ...

به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری قزوین؛ فدائیفر در آیین افتتاح و کلنگ زنی ۴ پروژه شهری در منطقه سه شهرداری قزوین که با حضور مسوولان شهری و استانی برگزار شد، افزود: در راستای توزیع عادلانه خدمات شهری به شهروندان اجرای پروژه‌های ناحیه محور در برنامه کاری مدیریت شهری قزوین قرار دارد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری با اتحاد و همدلی مسوولان شهری و اعضای شورای شهر شاهد افتتاح و بهره برداری از پروژه های متعدد هستیم.

وی گفت: در ۲ سال گذشته تا اکنون ۳۸ هزار مترمربع بوستان در این منطقه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

این مقام مسوول با اشاره به افتتاح بوستان محیط بان گفت: این بوستان با پیگیری سازمان محیط زیست به این نام نامگذاری شده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: بوستان محلی محیط‌بان در پونک با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در مساحت ۶هزار مترمربع احداث شده است و این بوستان محلی در پونک، بلوک ۸، خیابان امیرکبیر ۱۲ قرار دارد.

فدائی‌فر افزود: ست ورزشی، فضای سبز، آلاچیق، نیمکت، سطل زباله، بازیگاه کودک و سرویس بهداشتی از امکانات رفاهی این بوستان محلی می‌باشد.

وی افزایش سرانه فضای سبز، آماده کردن مکانی امن و زیبا برای شهروندان و فضای مطلوب برای ورزش‌های صبحگاهی را از جمله اهداف احداث این بوستان عنوان و بیان کرد: احداث این بوستان یکی از درخواست‌های شهروندان این محله به دلیل موقعیت مکانی و جمعیت آن محله بود.

وی به افتتاح لاین شرقی بلوار ایران اشاره و بیان کرد: بازگشایی بلوار ایران در این منطقه یکی از موضوعات مهمی بود که در سال گذشته پیگیری شد که خوشبختانه با همراهی شورای شهر لاین شرقی بلوار ایران امروز زیر بار ترافیک رفت.

فدائی‌فر افزود: این پروژه با اعتبار ۷۵میلیارد ریال اجرایی شده که این اعتبار با در نظر گرفتن هزینه‌های تملک است.

وی گفت: تملکات لاین غربی این بلوار انجام شده است و اکنون عملیات عمرانی آن در حال اجراست.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین افزود: برای بهره برداری از لاین شرقی این بلوار ۳۳ پلاک تملک و همچنین ۲۳هزار مترمربع خاکبرداری  شده است.

این مقام مسوول گفت: این پروژه از پروژه‌های مهم این مجموعه است که با هدف دسترسی پونک و شمال شهر به جنوب و مرکز شهر و هدایت آب‌های سطحی اجرا شده است.

وی گفت: یکی از دلایل طولانی شدن اجرای این پروژه عدم همکاری مالکان برای توافق در تملکات بود.

این مقام مسوول بیان کرد: با توجه به عدم همکاری مالکان، برای حل مشکل تملک از ماده هشت قانون “نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی و عمرانی” استفاده شد که بوروکراسی اداری برای اجرای این قانون باعث شد اجرای این پروژه زمان‌بر شود، چراکه اخذ دستور وزیر محترم کشور، هزینه‌های کارشناسی و واریز مبلغ به حساب دادگستری، انتقال سند توسط نماینده دادگستری به شهرداری یکی از دلایل طولانی شدن این پروژه ‌شد.

وی تصریح کرد: وجود شبکه‌های خدمات‌رسان به صورت نامنظم در مسیر اجرای این پروژه از دیگر دلایل تاخیر اجرای این پروژه بود.

فدائی فر افزود: بیشتر کوچه‌های ضلع غرب که به بلوار دسترسی داشتند با احداث این بلوار و با توجه به خاکبرداری صورت گرفته، دیگر به بلوار دسترسی نخواهند داشت  و به صورت بن بست درآمده‌اند.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین نیز گفت: عملیات اجرایی پروژه هدایت آب‌های سطحی شمال اتوبان در منطقه سه شهرداری قزوین به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه برای اجرایی شدن این پروژه ۲۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، بیان کرد: با احداث این پروژه از ایجاد سیل در هنگام بارندگی شدید و ورود آن به منطقه پونک جلوگیری خواهد شد.

این مقام مسوول اظهار کرد: اجرای این پروژه در راستای حل مشکلات چند سال گذشته که در زمان بارندگی شدید اتفاق می‌افتاد و آب از اتوبان زنجان – تهران وارد پونک و داخل منازل می‌شد، در برنامه کاری این مجموعه قرار گرفته است.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: امروز همچنین کلنگ احداث بوستان محلی جدیدی در ناحیه کوثر به زمین زده شد و این بوستان در ۵هزار ۵۰۰ مترمربع با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه این بوستان در ۸ ماه فصل کاری احداث خواهد شد، بیان کرد: ست ورزشی، فضای سبز، آلاچیق، نیمکت، سطل زباله، بازیگاه کودک و سرویس بهداشتی از امکانات رفاهی این بوستان محلی می‌باشد.

وی افزایش سرانه فضای سبز، آماده کردن مکانی امن و زیبا برای شهروندان و فضای مطلوب برای ورزش‌های صبحگاهی را از جمله اهداف احداث این بوستان عنوان و بیان کرد: احداث این بوستان یکی از درخواست‌های شهروندان این ناحیه به دلیل موقعیت مکانی و جمعیت آن بود.

این مقام مسوول بر ضرورت توجه به فضای سبز در طرح‌های توسعه شهری اشاره کرد و افزود: مدیریت شهری در راستای ایجاد محیطی سالم و توسعه پایدار با رویکرد محله محوری به منظور گذراندن اوقات فراغت شادتر برای شهروندان اقدامات موثری برای گسترش فضای سبز قزوین به خصوص در محلات انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: پیمانکار این بوستان بسیج سازندگی است که امیدواریم سرعت اجرای این پروژه با توجه به سوابقی که بسیج سازندگی دارد بالا باشد.

وی بیان کرد: اجرای این پروژه یکی از درخواست های مهم شهروندان این ناحیه بود که امیدواریم مورد رضایت قرار گیرد.

این مقام مسوول در پایان از همکاری سازمان های خدمات طراحی، زیباسازی، پسماند، عمران، ترافیک و املاک و حقوقی در اجرای این پروژه ها تقدیر و تشکر کرد.

پایان پیام

  

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس