جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
برگزاری ۱۴ جلسه کمیسیون طرح تفصیلی و ۶۳ جلسه کمیته فنی و کمیسیون طرح تفصیلی ماده پنج در سال گذشته*/*
به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ نظري پورِافزود: از سوي حوزه مديريت طرح هاي تفصيلي و اجرايي اين معاونت از ابتداي سال 1395 تا کنون 14 ...

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ نظری پورِافزود: از سوی حوزه مدیریت طرح های تفصیلی و اجرایی این معاونت از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا کنون ۱۴ جلسه  کمیسیون  طرح تفصیلی و۶۳ جلسه کمیته فنی در اداره کل راه وشهرسازی استان قزوین تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این جلسات  در راستای پاسخ گویی به نیاز شهروندان قزوینی، ارتقاء سیما و منظر شهری .،کمک به جذب سرمایه و کمک به ارتقاء ساخت و ساز در شهر قزوین تشکیل شده است

وی افزود: این جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی، نظام مهندسی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنایع دستی وگردشگری و استانداری تشکیل گردید و جلسات کمیسیون طرح تفصیلی نیز با حضور مدیران ارشد سازمان‌ها وادارات دولتی مذکور به ریاست عمرانی استانداری تشکیل گردید.

وی مهم ترین مصوبات این جلسات را بررسی دستورالعمل ضوابط و منظرشهری و موافقت با آن و ضوابط و مقررات اجرای بام سبز در ساختمان ها عنوان کرد.

این مقام مسوول بیان کرد: از دیگر مصوبات این جلسات، افزایش ارتفاع تجاری در پلاک‌های تجاری مسکونی بود که در جلسه مطرح و با بررسی بعمل آمده و بازدیدصورت پذیرفته، اعضاء کمیته فنی و سرگیر بودن ارتفاع بالکن تجاری در محورهای مشخص در سطح شهر مقرر گردید در مناطق ۲و۳ در محورهای اصلی تجاری مسکونی ارتفاع تجاری از ۸۰/۴متر به ۵۰/۵ متر (تا زیرسقف) افزایش یابد.

وی درخصوص افزایش ارتفاع پیلوت گفت: با توجه به بررسی بعمل آمده مقرر گردید رعایت خط آسمان در محدوده بافت تاریخی – میراثی وضوابط مختص مربوطه در منطقه یک ارتفاع پیلوت ۵۰/۲ متر حفظ و در مناطق ۲و۳ نیز به استثنای محدوده بافت فرسوده و محدوده شهرک مینودر وکوثر ارتفاع پیلوت از ۵۰/۲ به ۷۰/۲ متر افزایش یابد .

وی بررسی طرح تفصیلی جدید منطقه یک در جلسات کمیسیون ماده پنج، بررسی طرح تفصیلی موضعی هادی آباد در جلسات کمیته فنی و کمیسیون ماده پنج و بررسی طرح تفصیلی پیشنهادی وضوابط ومقررات نواحی منفصل شهری در جلسات کمیته فنی را از دیگر مصوبات عنوان کرد.

پایان پیام

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس