جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
مسافران در سال جدید از پایانه مسافربری نسیم شمال قزوین بهره‌برداری خواهند کرد**
به گزارش روابط عمومي سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين؛ محمدحسيني افزود: احداث پايانه مسافربري نسيم شمال واقع در بلوار ميرزا كوچك خان، به پايان رسيده است و در يک مراسم ...

به گزارش روابط عمومی سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین؛ محمدحسینی افزود: احداث پایانه مسافربری نسیم شمال واقع در بلوار میرزا کوچک خان، به پایان رسیده است و در یک مراسم رسمی قبل از پایان سال به بهره برداری خواهد رسید تا مسافران در سال جدید از این پایانه  بهره‌برداری کنند.

وی با بیان اینکه سواری کرایههای مجاز برون شهری مستقر در دور میدان ۲۲ بهمن به پایانه مسافربری نسیم شمال قزوین منتقل خواهند شد، گفت: ماشین‌های برون شهری لاهیجان، رشت، گیلان و لوشان و همچنین سواری کرایه‌های مجاز برون شهری کوهین، محمودآباد، نظام‌آباد، ناصرآباد، حسین‌آباد، آق‌بابا و بشر در این پایانه مستقر خواهند شد.

محمدحسینی با اشاره به اینکه در سال گذشته عملیات عمرانی احداث پایانه نسیم شمال در برنامه کاری قرار گرفت که قسمتی از آن اجرایی شد، گفت: مهم‌ترین پروژه عمرانی این سازمان در سال جاری پایان پروژه نیمه تمام پایانه نسیم شمال شهر قزوین بود که به تحقق رسیده است.

وی اظهار کرد: با احداث این پایانه، تمام سفرهای شمال کشور به این پایانه انتقال یافته و بار ترافیکی درون شهری کاهش می‌یابد.

این مسوول توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این پروژه در زمینی به مساحت ۲۷هزار مترمربع احداث خواهد شد که تاکنون از سوی منطقه یک شهرداری قزوین ۴هزار و ۱۰۰مترمربع آن تملک شده است و بر این اساس برنامه‌ریزی شد تا عملیات عمرانی در ۴ هزار و ۱۰۰مترمربع آغاز شود که برای این میزان مساحت در سال گذشته ۴میلیارد ریال اعتبار و در سال جاری برای ادامه پروژه ۷میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: از بودجه ۷میلیارد ریال در سال جاری تاکنون ۴۶درصد آن محقق شده است.

این مسوول افزود: احداث این پایانه با توجه به کاهش بار ترافیکی میدان ۲۲ بهمن و همچنین مقاصد شمال و شمال غرب کشور در برنامه کاری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: حفظ و نگه‌داری پایانه نسیم شمال به بخش خصوصی واگذار  شده است تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، درآمدی حاصل این سازمان برای توسعه این مجموعه شود و سازمان پایانه‌ها با واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی نظارت کامل به این پایانه دارد.

پایان پیام 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس