جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵
بایدبه ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی برای معرفی شهر قزوین توجه شود ** /*
علي‌رضا منجم در دومين جلسه هم‌انديشي اعضاي شوراي مرکزي روابط عمومي‌هاي استان قزوين که به ميزباني اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين برگزار شد، افزود: در هشت سال ...

علی‌رضا منجم در دومین جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای مرکزی روابط عمومی‌های استان قزوین که به میزبانی اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: در هشت سال گذشته شهرداری قزوین اقدامات شاخصی برای توسعه شهر قزوین و جذب گردشگران داخلی و خارجی کرده است که باید برای تشریح این اقدامات و معرفی شهر قزوین یک همت استانی وجود داشته باشد.

وی با تشریح عملکرد هشت ساله شهرداری قزوین افزود: مدیریت نصرتی شهردار قزوین از سال ۸۸ با شعار مدیریت متحد شهری و در شرایط نامساعد اقتصادی آغاز شد.

منجم با تصریح اینکه در آن زمان  شهر قزوین نیاز به تحولات اساسی داشت، گفت: در آن زمان اجرای پروژه‌های حمل و نقل و توسعه شهر در اولویت قرار داشت و شهر قزوین نیاز به اجرای پروژه‌های داشت که باید ۲۰سال پیش اجرایی می‌شد.

وی با بیان اینکه در زمان آغاز مدیریت نصرتی شهردار قزوین حتی یک تقاطع غیرهمسطح هم در شهر قزوین وجود نداشت، گفت: اکنون شهر قزوین دارای ۱۵ تقاطع غیرهمسطح است که این تقاطع‌ها سرمایه‌های شهر محسوب می‌شوند.

این مسوول بیان کرد: اجرای پروژههای شهری در شرایط سخت اقتصادی کار ساده‌ای نبود و مدیریت جدید توانست با انتخاب بهترین پیمانکاران در حداقل زمان پروژه‌های شاخصی را در شهر قزوین اجرا کند.

وی گفت: در هشت سال گذشته ۲۰ ابنیه تاریخی در شهر قزوین بازسازی و نوسازی شد که نمونه بارز آن مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه قزوین است که اکنون یکی از افتخارات شهر و کشور می‌باشد.

منجم با بیان اینکه تاکنون برای بازسازی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه قزوین ۵۰میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، گفت: در این مدت همچنین ۱۸ اقدام ترافیکی مهم صورت گرفته است که شاخص‌ترین آن راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک بود.

رئیس اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین گفت: احداث سرویس‌های بهداشتی در شهر قزوین یکی از نیازهای اساسی بود که از سال ۸۸ تا اکنون ۵۰سرویس بهداشتی احداث شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت معاونت سرمایه گذاری شهرداری قزوین تاسیس شد که تا اکنون ۲۵ پروژه سرمایه‌گذاری که مهمترین آن مجموعه تالار شهر، دهکده طبیعت، شهربازی دالفک، توقفگاه البرز و مهر و ماه و کمپوست زباله می‌باشد، احداث شده است.

منجم بیان کرد: شهر قزوین دارای ۷۰بوستان است که ۲۵ بوستان در هشت سال گذشته احداث شده است که از این ۲۵ بوستان می‌توان به بوستان ملاخلیلا اشاره کرد که این بوستان با معماری سنتی و خاصی احداث شده است و اکنون یکی از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود.

وی به احداث ۱۰ نمازخانه در شهر قزوین در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و گفت: در این مدت اقدامات مهم زیست محیطی از سوی شهرداری قزوین صورت گرفته است که می‌توان به احداث کارخانه آسفالت با تکنولوژی روز و مجموعه دفع زباله محمدآباد با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد تومان اشاره کرد.

این مسوول درباره فعالیت شهرداری قزوین در زمینه گردشگری گفت: برای جذب گردشگر به شهر قزوین تاکنون ۵ دوره برنامه روز قزوین، ۳ دوره تجلیل از مفاخر، برگزاری جشنواره اسباب بازی، مجمع جهانی شهرهای اسلامی، اجلاس اکو، اجلاس شهرداران جاده ابریشم برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای معرفی شهر قزوین با توجه به اقدامات مهمی که صورت گرفته است باید یک همت استانی وجود داشته باشد، گفت: با توجه به حجم سفرهای میلیونی به خصوص در ایام تعطیلات یا ایام نوروز از اتوبان قزوین که درصد بسیار پایینی به شهر قزوین وارد می‌شوند ، اگر فقط بتوانیم ۵درصد از این میزان سفر را وارد شهر قزوین بکنیم به طور قطعی یک تحول اقتصادی در شهر قزوین ایجاد خواهد شد.

منجم با اشاره به احداث ۱۱بلوار، ۱۱فرهنگسرا و المان‌های متعدد که اکنون سنبل شهر قزوین هستند، گفت: به زودی المان امیرکبیر در پونک قزوین نصب خواهد شد.

وی با اشاره به بازسازی اتوبوس‌های شهر قزوین گفت: با توجه به تحریم‌ها شهرداری قزوین اقدامات خوبی در زمینه بازسازی اتوبوس‌ها انجام داده که بر اساس عملکرد خوب شهرداری قزوین در این زمینه به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

وی با اشاره به افزایش ارائه امکانات رفاهی و تفریحی در بوستان ملی باراجین قزوین گفت: دهکده طبیعت در بوستان ملی باراجین یک مجموعه بی‌نظیر و استثنائی است.

این مسوول تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در ادامه خدمت به مردم، خدمات بهتری به شهروندان ارائه کنیم.

با اطلاع رسانی درست باید پاسخگویی ابهامات و انتقادات غیرمنصفانه بود

نصرت اله علیرضایی، مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین نیز در این جلسه هم اندیشی با تشکر از میزبانی اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین برای برگزاری این جلسه گفت: ضروری است در کنار ارائه خدمات شهری به شهروندان فرهنگ زندگی شهرنشینی ارتقاء یابد و در این راستا باید تلاش بیشتری کرد.

وی با تشکر از اقدامات روابط عمومی‌های استان در سفر رئیس جمهور به قزوین و هفته پژوهش افزود: باید بتوانیم با اطلاع رسانی درست پاسخگویی ابهامات و انتقادات غیرمنصفانه بود.

علیرضایی افزود: با توجه به اقدامات مهمی که صورت می‌گیرد باید با یک مدیریت مناسب و هدفمند، اطلاع رسانی‌های لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های شورای مرکزی روابط عمومی‌های استان قزوین استفاده کرد تا بتوانیم آگاهی مردم را از اقدامات انجام گرفته بالا ببریم.

در ادامه اعضای حاضر به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و اساسنامه شورای مرکزی روابط عمومی‌های استان قزوین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پایان پیام 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری