جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۱
ورود شورای عالی استان‌ها به بررسی تخلفات شهرداری‌ها
نابودی فضای سبز و تخریب باغات در تمام شهرهای کشور در حال رخ دادن است/ از مدیریت شهر‌ها خواسته شده است تا بررسی دقیقی از وضعیت تخریب باغاتشان داشته باشد ...
نابودی فضای سبز و تخریب باغات در تمام شهرهای کشور در حال رخ دادن است/ از مدیریت شهر‌ها خواسته شده است تا بررسی دقیقی از وضعیت تخریب باغاتشان داشته باشد و گزارشی در این باره تهیه کنند.

ایلنا: رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: ‌ از شوراهای این شهرداری‌ها می‌خواهیم تا به این مساله رسیدگی کنند و گرنه برای بررسی تخلفات گزارش شده شورای عالی استان‌ها ورود مستقیم خواهد داشت.

مهدی چمران در گفت‌و‌گو با ایلنا، ‌درباره تخریب باغات در شهرستان‌های تهران به ویژه لواسان اظهار کرد: ‌قانون تصویب شده در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حفظ باغات و فضای سبز برای کل کشور قابل اجرا است و تنها مختص شهر تهران نیست.

وی ادامه داد: ‌ این قانون به تمامی شهرداری‌ها و شوراهای شهر‌ها و روستا‌ها ابلاغ شده است و اگر این مصوبه قانونی رعایت نشود حتما هشدارهای لازم به متخلفان داده می‌شود.

رئیس شورای عالی استان با ابراز تاسف از اینکه نابودی فضای سبز و تخریب باغات در تمام شهرهای کشور در حال رخ دادن است، تصریح کرد: ‌ در این راستا از مدیریت شهر‌ها خواسته شده است تا به بررسی دقیق از وضعیت تخریب باغات داشته باشد و گزارشی در این باره تهیه کنند.

به گفته چمران اگر شهروندان نمونه‌های از تخریب باغات را سراغ دارند، حتما به مسئولان شهری خبر دهند تا مانعی برای تداوم این سیاست ایجاد شود.

وی در پاسخ به این سوال که تمامی ساخت و سازهای باغات با مجوز شهرداری‌ها صورت می‌گیرد با این شرایط برای تخطی شهرداری‌ها چه باید کرد، گفت: ‌ از شوراهای این شهرداری‌ها می‌خواهیم تا به این مساله رسیدگی کنند وگرنه برای بررسی تخلفات گزارش شده شورای عالی استان‌ها ورود مستقیم خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس