جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴
تاکید معاون شهردار قم بر پشتیبانی قضایی برای حذف تکدی گری
معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: بدون پشتیبانی قضایی امکان حذف پدیده تکدی گری وجود ندارد. به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری قم، سید امیر سامع در گفت ...
معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: بدون پشتیبانی قضایی امکان حذف پدیده تکدی گری وجود ندارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری قم، سید امیر سامع در گفت و گویی اظهار کرد: شهرداری غالبا نسبت به جمع آوری متکدیان در سطح شهر اقدام می کند، اما تا برخورد قضایی نباشد نمی توان این پدیده را حذف کرد.
وی با بیان اینکه اقدام هایی که در سال های اخیر در هسته مرکزی شهر صورت گرفته، موجب کاهش این پدیده شده است، ادامه داد: وضعیت قم در مساله تکدی گری بهتر از گذشته است.
سامع تصریح کرد: بدون همکاری و همراهی مردم با مجموعه شهرداری و خدمات شهری امکان جلوگیری از معضلات شهری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شهرداری طی سال های اخیر اقدام های گسترده ای برای مقابله با معضلات شهری به خصوص تکدی گری انجام داده است، افزود: شهرداری، تنها وظیفه جلوگیری از سد معبر در شهرها را بر عهده دارد و معضلاتی که در شهر رخ می دهد نیازمند عزمی فراتر از مجموعه شهرداری است.
وی اذعان کرد: پدیده تکدی گری یک مساله تک بعدی نیست بلکه امری فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
سامع تصریح کرد: اگر فضای کسب و کار مناسبی وجود نداشته باشد، زمینه تکدی گری در شهر گسترش می یابد که باید چاره ای جدی برای این امر اندیشید.

** افزایش ۱۱ درصدی تماس های مردمی با سامانه ۱۳۷ شهرداری قم
مدیرسامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری قم گفت: طی ۹ ماه اخیر بیش از ۱۰۷ هزار تماس با این سامانه انجام شده که این آمار نشان از افزایش ۱۱٫۲۷ درصدی تماس های این سامانه است.
ابراهیم خسروی با بیان اینکه سامانه ۱۳۷ پل ارتباطی میان شهروندان و مسئولان ارشد شهرداری قم است، اظهار کرد: مردم نظرات و انتقادات خود را در این سامانه به صورت مستقیم به مسئولان شهرداری اطلاع می دهند و نتایج پیگیری ها توسط نیروهای این مرکز به آن ها گزارش داده می شود.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه سامانه ۱۳۷ با محوریت ۵۲۶ موضوع آماده دریافت و شنیدن پیام های مردم است، تصریح کرد: کاهش مراجعات حضوری مردم به مراکز شهرداری قم یکی از مهم ترین رسالت های این سامانه است، زیرا مردم می توانند با استفاده از این سامانه به صورت غیر حضوری و در کوتاه ترین زمان درخواست های خود را در حوزه های مختلف پیگیری کنند.
وی کاهش سفرهای درون شهری را یکی از دستاوردهای این سامانه برشمرد و خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بیش از ۱۲۹ هزار تماس با این سامانه انجام شده است.

** همکاری متقابل دستگاه ها ضامن اجرای طرح پاک سازی شهر از معتادان
معاون شهردار قم گفت: در صورتی که همکاری و همراهی دستگا های دخیل در امر پاک سازی معتادان از شهر را شاهد باشیم، می توانیم به خوبی این طرح را اجرایی کنیم.
سید امیر سامع لزوم توجه دستگاه های استانی و ملی به مساله جمع آوری معتادان را مورد تاکید قرارداد و گفت: بر اساس قانون و آیین نامه ای که در سطح کشور وجود دارد وظایف دستگاه های مختلف برای اجرای طرح کمپین سلامت مشخص شده است.
وی با اشاره به وظایف شهرداری در مساله تحقق طرح کمپین سلامت در شهرها، تصریح کرد: شهرداری در مساله پاک سازی شهر از معتادان وظیفه جمع آوری و تحویل این افراد به مقرهای غربالگری و درمان را بر عهده دارد.
وی به دستگاه های دخیل در مساله پاک سازی شهر از معتادان اشاره کرد و افزود: در این مساله دستگاه های زیادی از جمله سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری و استانداری دخیل هستند که با همکاری متقابل می توان گام های اساسی و مناسبی در راستای مقابله با این پدیده اجتماعی برداشت.
سامع با بیان اینکه در آینده شهرداری مکان مناسبی برای شکل گیری کمپین سلامت در شهر اختصاص می دهد، خاطرنشان کرد: برخی از معتادان هم از اتباع کشورهای دیگر هستند که باید زمینه بازگشت آن ها به کشور خودشان فراهم شود. ک/۳
/۲۰۸۵/ ۱۱۷۵

منبع: ایرنا
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری