جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴
رضاپور: آگاهی شهروندان از قوانین زمینه ساز ارائه خدمات بهینه شهرداریها است
احمد افضلی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر افزود: تعداد دوربین های پلاک خوان و ثبت تخلف تا کنون به 24 دوربین رسیده است ...

احمد افضلی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر افزود: تعداد دوربین های پلاک خوان و ثبت تخلف تا کنون به ۲۴ دوربین رسیده است که علاوه بر آن نیز ۱۳ دوربین نظارتی نصب و حدود ۵۰ محور اصلی سطح شهر را تحت پوشش قرار داده است.

 

وی در ادامه به بیان معابر اصلی که این دوربین ها در آن نصب شده است، پرداخت و اظهار داشت: این دوربین ها در میدان توحید واقع در چهار دستگاه، چهار راه هفت تیر، چهار دستگاه، چهار راه دانشکده چهار دستگاه، آزادگان دو دستگاه، بلوار ماهان سه دستگاه، بلوار مولانا دو دستگاه، مینا شکری یک دستگاه، بیژن شرقی یک دستگاه، گلستان یک دستگاه، آذر یک دستگاه، ابوعلی سینا یک دستگاه دوربین نصب شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: امید است؛ با افزایش دوربین های نظارت تصویری شهری کرج به ۲۴ عدد، علاوه بر نظارت دقیق تر بر چهارراه ها، معابر بیشتری تحت کنترل دوربین ها قرار گیرند.

به گفته افضلی، راه‌اندازی دوربین پلاک‌خوان علاوه بر کاهش حضور فیزیکی مأموران در سطح تقاطع‌ها و میادین، رانندگان متخلف را نیز مکلف به رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی می‌کند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی دوربین پلاک خوان و ثبت هوشمند تخلفات رانندگی عنوان کرد: با نصب دوربین پلاک‌خوان می‌توان در تمامی طول شبانه روز پلاک خودروهایی که از مقابل دوربین در حال گذر هستند را ثبت نمود و با بررسی دیتابیس خودروهای مجاز می‌توان خودروهای متخلف را تشخیص داده و تخلف مربوطه را ثبت کرد.

افضلی در پایان سخنان خود این اقدام را گامی موثر در کنترل ترافیک و مکانیزه شدن سیستم ترافیک در شهر کرج دانست و اظهار امیدواری کرد: در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شهری آرام و دور از دغدغه ترافیک باشیم.

شایان ذکر است؛ با راه اندازی مرکز کنترل و ترافیک طی یک ماه آتی شاهد تکمیل عملیات نصب و ارسال تصویر به این مرکز خواهیم بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری