جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴
شهردار کرج: ساخت ابنیه فرهنگی ورزشی بخش مهمی از عملکرد شهرداری است
علی ترکاشوند در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: عرصه فرهنگ و آموزش برای شهرداری کرج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار ...

علی ترکاشوند در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: عرصه فرهنگ و آموزش برای شهرداری کرج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اقدامات متنوعی در این زمینه انجام گرفته که بخشی از آن در حوزه های نرم افزاری و راه اندازی سامانه های مجازی، تولید بازی و محصولات فکری، برگزاری دوره های آموزشی در فرهنگسراها و مساجد بوده است.

وی ادامه داد: همچنین برپایی مسابقات ورزشی و فرهنگی، انعقاد تفاهم نامه با مراکز علمی و تخصصی، کمک به هیئات و مساجد، برپایی نمایشگاه ها و نیز اجرای دوره های سلامت شهروندی بخش دیگری از این اقدامات را تشکیل می دهد.

ترکاشوند گفت: در عین حال یکی از بخش های پرهزینه حوزه فرهنگی ورزشی و اجتماعی، اعتباراتی است که در زمینه عمرانی آن صرف می شود؛ چنان که فرهنگسرای شهید آوینی طی روزهای پایانی سال گذشته به همت شهرداری کرج در یکی از نقاط کم برخوردار شهر از حیث امکانات فرهنگی و آموزش شهروندی احداث شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مسئول اضافه کرد: همچنین بازسازی تمامی سالن های ورزشی متعلق به شهرداری کرج و بازسازی تعدادی از فرهنگسراهای شهر به عنوان فعالیت هایی بوده که این دستگاه در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به انجام رسانده است.

وی، ساخت و کمک به بازسازی مصلی های شهر کرج را به عنوان بخش دیگری از محل صرف اعتبارات فرهنگی شهرداری ذکر کرد و بیان داشت: در محدوده تحت نظارت شهرداری کرج سه مصلی وجود دارد که این دستگاه در موضوعات مختلف از جمله اختصاص زمین، ساخت بنای مصلی یا کمک به تکمیل آن به ایفای نقش پرداخته است.

شهردار با اشاره به اینکه مصلی ها دارای اعتبارات دولتی نیستند، خاطرنشان کرد: شهرداری با حمایت و همراهی شورای اسلامی شهر، اعتبارات قابل توجهی به مصلی ها تخصیص داده که از این جمله اختصاص یک قطعه زمین در اراضی ۱۱۰ فردیس برای ساخت مصلی بوده است.

ترکاشوند، راه اندازی گرمخانه شهرداری کرج برای اسکان موقت کارتن خواب ها و افراد بی خانمان از دیگر اقداماتی خواند که این دستگاه در حوزه اجتماعی و فرهنگی با هدف کمک به نیازمندان و کاهش بزه ها و آسیب های اجتماعی انجام داد.

به گفته مدیر ارشد شهرداری کرج، همچنین این دستگاه مشارکت هایی را در زمینه فرهنگی با دستگاه ها و بخش های متعدد صورت داده است که از این جمله اعلام آمادگی مدیریت شهری کرج با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس در پارک بزرگ جهان نماست. اعلام  آمادگی برای تکمیل گلزار امامزاده محمد(ع) نیز بخش دیگری از این همکاری به شمار می آید.

وی، فعالیت های متعدد شهرداری کرج در حوزه آموزش فرهنگ ترافیک و نهادینه سازی این امر را مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: همه اقدامات جاری و برنامه هایی که در این حوزه پیش بینی شده با هدف توسعه فرهنگ شهروندی و تقویت نگرش مردم به زندگی شهری با توجه به گستره اقوام در این منطقه جغرافیایی از کشور می باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس