جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴
انجام اصلاحات خطوط با هدف حذف خطوط موازی اتوبوسرانی شهرداری مشهد
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: اصلاحات خطوط با هدف حذف خطوط موازی اتوبوسرانی صورت گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی اصغر نیشابوری با بیان این مطلب در نشست ...

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: اصلاحات خطوط با هدف حذف خطوط موازی اتوبوسرانی صورت گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی اصغر نیشابوری با بیان این مطلب در نشست خبری با اصحاب رسانه‌های جمعی در ساختمان معاونت حمل و نقل و ترافیک اظهار کرد: با ایجاد خطوط جدید همچون بی آرتی، شاهد تمرکز و تردد انواع اتوبوس‌ها در برخی معابر به ویژه هسته مرکزی شهر بودیم به همین دلیل اصلاحات خطوط انجام گرفت تا ضمن حذف خط های موازی، سرویس‌دهی مطلوب و موثرتری به شهروندان صورت گیرد.
وی با اشاره به از رده خارج کردن ۱۸۷ دستگاه اتوبوس فرسوده در سال جاری، گفت: متعاقب آن، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس سه محور و ۴۵ دستگاه اتوبوس ۴۵۷ وارد چرخه فعالیت شدند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تاکید کرد: باید سالانه ۲۵۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد چرخه فعالیت شوند و به همین میزان اتوبوس‌های فرسوده از گردونه سرویس‌دهی خارج شوند.
تعهدات دولت پرداخت نشده است
به گفته نیشابوری، دولت تنها ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سهمی که باید در سال جاری به اتوبوسرانی مشهد اختصاص دهد، پرداخت کرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال بهای بلیت افزایش نیافته و تورم رشد داشته و دستمزدهای اتوبوسرانان نیز افزایش داشته است، شهرداری سهم خود را پرداخت کرده و علاوه بر آن جور سهم دولت را نیز کشیده است با این وجود امیدواریم ۴۰ میلیارد تومان سهم دولت تا پایان سال پرداخت شود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به معاینه فنی ۸۵۰ اتوبوس این سازمان اشاره کرد و گفت: کمتر از ۲ درصد این اتوبوس‌ها نقص فنی داشتند که رفع نقص شد.
نیشابوری به اضافه شدن ۳۳ دستگاه اتوبوس و بهره‌برداری از آنها در دهه فجر اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: بدین ترتیب تعداد ۲۰۰ دستگاه اتوبوس جدید در سال جاری وارد سیستم شده است.
وی در خصوص موضوع تحقیق و تفحص از سازمان اتوبوسرانی نیز بیان کرد: این موضوع طی نامه‌ای به سازمان اعلام و مستندات لازم ارایه شد. تحقیق حق طبیعی شورای شهر و مردم از نهادهایی است که با حقوق بیت‌المال سروکاردارند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تعداد اتوبوس‌های گازسوز را ۲۶ دستگاه عنوان کرد و گفت: مابقی آنها از گازوییل کم گوگرد استفاده می‌کنند.
نیشابوری با بیان اینکه ۱۴ پایانه اتوبوسرانی در سطح شهر فعال است، گفت: به دنبال ایجاد پایانه‌ای در ابتدای بولوار کاوه هستیم تا تمرکز اتوبوس‌ها از بولوار شهید منتظری مرتفع شود.
نجمه کیشی

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری