جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴
بیش از ۷۵ درصد از زباله های سطح شهر را مواد آلی و پسماندهای غذایی تشکیل می دهد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج:  مدیر عامل سازمان بازیافت عملکرد نه ماهه  این سازمان را تشریح کرد. مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری سنندج اظهار ...

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج:  مدیر عامل سازمان بازیافت عملکرد نه ماهه  این سازمان را تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری سنندج اظهار داشت: امروزه مدیریت پسماند یکی از ضروری ترین محورهای توسعه پایدار است و جلوگیری از آسیب رسانی به محیط زیست و آلوده نشدن آبهای زیرزمینی از نتایج مدیریت صحیح و جامع پسماندها است.

مهندس سیروان غفوری عنوان کرد: در مجتمع دفن و پردازش کارخانه بازیافت اقدام لازم در خصوص جداسازی پسماندهای شهری و تولید کمپوست ( کود آلی ) صورت می گیرد.

وی بیان کرد: روزانه ۳۵۰ تن زباله از سطح شهر جمع آوری می شود  که بیش از ۷۵ درصد از زایدات تولیدات شهر را مواد آلی و پسماندهای مواد غذایی تشکیل می دهد .

وی افزود: کاهش شیرابه و عدم تولید گازهای گلخانه ای، کاهش میزان مواد دفنی و افزایش طول عمر مراکز دفن، جلوگیری از دفن مواد با ارزش، بهبودی هوای منطقه و حفظ سلامتی افراد ساکن در محیط اطراف و در نهایت حفظ بهداشت محیط از اولویتهای مهم این سازمان در جمع آوری و بازیافت زباله است.

غفوری همچنین به راه اندازی واحد HSE در راستای اهداف سازمان از جمله حفظ و ارتقاء بهداشت و سلامت شهروندان و با هدف نهادینه کردن استانداردهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست و اجرایی نمودن دستورالعمل اجرای ماده ۵ قانون مدیریت پسماند اشاره کرد.

وی از فنس کشی محل دفن پسماندهای شهری خبر داد و گفت : اطفاء حریق در این محدوده، تمهیدات لازم برای اجرای طرح تفکیک از مبداء در سه نقطه از سطح شهر سنندج، جمع آوری کتب مقدس و ادعیه و صحافی مجدد آنها جهت اهداء به مدارس و مساجد و تکایا در ایستگاه ثابت طرح تفکیک کاغذ و مقوا از مبداء از دیگر اقد امات سازمان بازیافت است.

 وی پذیریش پسماندهای روستایی با شعاع ۲۰ کیلومتری از شهر سنندج در راستای اهداف زیست محیطی، هماهنگی و انجام تمهیدات جهت انتقال شیرابه محل دفن به تصفیه خانه فاضلاب و جلوگیری از ورود شیرابه به رودخانه قشلاق را دیگر فعالیتهای سازمان در نه ماهه اول برشمرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه فرهنگی نیز سازمان فعالیتهایی داشته بیان کرد: رویکرد مناسب در جهت ترویج فرهنگ عمومی حفاظت از محیط زیست در ایام سال نو، توزیع بسته های فرهنگی و نایلون جمع آوری زباله جهت بازگردندان زباله ها به شهر در روز طبیعت و انجام تبلیغات محیطی در رابطه با بهداشت محیط، پسماند و محیط زیست در راستای تبیین مفاهیم مدیریت پسماند و فرهنگ سازی در جامعه از این دست می باشد.

غفوری افزود: در حوزه خاک و نخاله  اقداماتی نظیر راه اندازی سایت خاک و نخاله باند حاشیه ای فرودگاه سنندج، انجام مطالعات محیطی و تهیه نقشه توپوگرافی و هوایی و همچنین اخذ مجوز ایجاد سایتهای جدید تخلیه خاک و نخاله، بهسازی و نصب تابلوها و علائم هشداری و خبری و پاکسازی و بهسازی حاشیه جاده های مبادی ورودی و خروجی شهر صورت گرفته است.

وی در پایان  گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای دست یابی به اهداف کلان  سازمان اقدامات لازم در خصوص تامین محیط زیست سالم و پاک، ایجاد زیر ساخت‌های مناسب و تامین امکانات و ماشین آلات تخصصی مرتبط جهت تحقق اهداف اساسنامه، مدیریت، نظارت و فرآوری و بازیافت و پردازش زباله تولیدی جهت تبدیل تهدید زباله به فرصت اشتغال و تولید ثروت  را صورت دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری