جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴
۸۵ هزار مترمربع به فضای سبز قزوین در سال۹۴ اضافه شد**
به گزارش روابط عمومي سازمان پارک‎ها و فضاي سبز  شهرداري قزوين، کاظمي افزود: به موازات اجراي طرح‌هاي توسعه فضاي سبز، طرح نگهداري فضاي سبز و صيانت از 590 هکتار فضاي ...

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز  شهرداری قزوین، کاظمی افزود: به موازات اجرای طرح‌های توسعه فضای سبز، طرح نگهداری فضای سبز و صیانت از ۵۹۰ هکتار فضای سبز موجود از اولویت‌های برنامه کاری این سازمان است. 

وی بیان کرد: در سال ۹۴ و با مشارکت مناطق سه گانه شهرداری قزوین علاوه بر توسعه فضای سبز در بخش‌های مختلف، سرای پیشکسوتان و بوستانهای فرهنگ، آینده سازان و ملاخلیلا در سال جاری احداث شده است.

کاظمی گفت: احداث چندین هکتار فضای سبز در حاشیه تقاطع‌های غیرهمسطح ولایت، امام علی(ع)، مطهری، نصر، سرداران و شهیدرجایی، رشد و توسعه بوستان ۱۴۰۰ هکتاری باراجین به یک بوستان ملی و تراز اول کشور و توسعه آن در فاز ۲، احداث دهکده طبیعت قزوین، آغاز عملیات اجرایی بوستان‌های مختلف در مناطق کمتر برخوردار شامل بوستان های ۷ هکتاری ملاخلیلا، بوستانهای فرهنگ، سرای پیشکسوتان و آینده‌سازان به مساحت ۸۵ هزار مترمربع از جمله اقدامات توسعه فضای سبز می‌باشد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین ادامه داد: احداث بزرگترین بوستان جنوب شهر قزوین، در راستای رسالت توسعه فضای سبز گام ارزشمندی در حفظ محیط زیست شهری و سرسبزی و طراوت شهر قزوین است. 

کاظمی یادآور شد: توسعه بیش از پیش فضای سبز، همگام با رشد و توسعه شهر قزوین شامل احداث چندین هکتار فضای سبز در حاشیه ۷ تقاطع غیرهمسطح،  نشان از اراده جدی مدیریت شهری برای توسعه متوازن طرح‌های فضای سبز و عمران شهری است.

 این مسئول گفت: عملیات اجرایی احداث بوستان ملاخلیلا با حفظ و احیاء درختان تنومند، بکارگیری مصالح طبیعی، استفاده از طراحی سنتی در احداث ابنیه موجود آغاز شده که  با بهره‌برداری از آن، کمبودهای فضای سبز در منطقه جنوبی شهر قزوین جبران و امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی برای شهروندان فراهم می‌آید.

وی بوستان زیبای مولاخلیلا را رویشی از دل باغستان سنتی و نمادی از تفکر مبتنی بر سبک و سیاق سنتی دانست و افزود: این بوستان، با رعایت الزامات یک بوستان شهری بزرگ و با تکیه بر حفظ بافت سنتی باغستان سنتی احداث شده و به لحاظ ویژگی‌های منحصر بفرد و کاربری‌های مختلف آن در زمینههای تفریحی، آموزشی،فرهنگی، تجاری و اقامتی مجموعه‌ای متفاوت و کم نظیر در سطح کشور محسوب می‌شود.

لازم بذکر است؛  به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و قرارگیری در مسیر ورودی شهر، بخش غربی این بوستان به عنوان بوستان مسافر پیش بینی و  امکانات اقامتی  مناسبی برای پذیرایی از  مسافران اختصاص یافته است.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس