جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۴
پایان مکانیابی و طراحی کیوسک‎های بازیافت در قزوین **
    به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ حافظي افزود:با توجه به  روند رو به رشد جمعيت شهرها و تغييرات عمده سبک زندگي مردم و رو آوردن به محصولات ...

   

 

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی افزود:با توجه به  روند رو به رشد جمعیت شهرها و تغییرات عمده سبک زندگی مردم و رو آوردن به محصولات بسته بندی، میزان و نوع تولید زباله شهری، تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی بیان کرد: تجربه ۳۵ ساله کشورهای صنعتی در زمینه بازیافت مواد از زباله‌های شهری نشانگر این بوده است که یکی از بهداشتی ترین و اقتصادی ترین روش های بازیافت زباله های شهری، جداسازی زباله در محل تولید و یا همان تفکیک در مبدا می‌باشد .

 

 حافظی افزود: به منظور ساماندهی این امر سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین به درخواست سازمان مدیریت پسماند در خرداد ماه سال ۹۳ موضوع “مکانیابی و طراحی زیرساخت کیوسک های بازیافت در شهر قزوین ” را در دستور کار و اقدامات خود قرار داد.

این مسؤول با بیان اینکه کیوسک های مورد نظر در راستای فرهنگ سازی و تشویق مردم در امر تفکیک از مبدا برنامه ریزی و طراحی گردیده است، افزود: این روش در کنار روش مراجعه حضوری پیمانکار برای جمع آوری زباله‌های بازیافتی مطرح می‌باشد.

وی گفت: در واقع کیوسک های بازیافت محلی برای مراجعه حضوری شهروندان جهت تحویل زباله بازیافتی، محلی جهت ارتباط مستقیم مسئولین حوزه پسماند شهری و محلی جهت آموزش ضرورت تفکیک از مبدا و نحوه تفکیک می باشد.

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین با اعلام اینکه در پروژه حاضر ابتدا پیوست های اقتصادی و اجتماعی تهیه گردیده است، اظهار کرد: استفاده از این نتایج و همچنین مدل سازی در محیط GIS با در نظر گرفتن شاخص هایی نظیر ویژگی های کالبدی ، اجتماعی ، اقتصادی و زیست محیطی اقدام به مکانیابی بهینه ترین نقاط ، جهت جانمایی کیوسک های بازیافت می باشد.

وی با یادآوری اینکه پس از انجام بررسی و بازدیدهای میدانی و تدقیق موقعیت مکان های پیشنهادی خبر داد: در نهایت ده نقطه جهت طراحی انتخاب گردید و برابر آن نقشه های اجرایی معماری، سازه، برق و مکانیک و دفترچه متره و برآورد تهیه شد.

حافظی بیان کرد: کیوسک ها به دو شکل سازه ثابت و متحرک (کانکس) و از نظر حجمی و نما در یک تیپ طراحی شده اند تا علاوه بر اینکه در ذهن شهروندان به راحتی ثبت گردیده و تبدیل به یک برند شود، در هر منطقه ای از شهر قزوین قابل احداث و جابجایی باشد.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس