جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳
شهرداری نقشی در کمک به خرید تاکسی هیبریدی و موتور برقی ندارد
محسن سرخو رییس کمیته حمل و نقل شورا با اشاره به قول شهرداری تهران در جهت کمک به مردم برای تبدیل موتورهای بنزینی به برقی اظهار داشت: خرید تاکسی هیبریدی ...

محسن سرخو رییس کمیته حمل و نقل شورا با اشاره به قول شهرداری تهران در جهت کمک به مردم برای تبدیل موتورهای بنزینی به برقی اظهار داشت: خرید تاکسی هیبریدی و موتور برقی مانند شرابط اتوبوس نیست که یک طرف معامله، شهرداری تهران ایستاده باشد.

وی افزود: در صورت عدم تحقق قول های وزیر نفت به مردم تهران در صحن شورای شهر، هیبریدی شدن تاکسی ها و جایگزینی موتورهای برقی عملیاتی نخواهد شد.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به ساز و کارهای اتخاذ شده در جلسه اخیر این کمیته تاکید کرد: اعطای کمک بلاعوض از سوی دولت، وزارت نفت و سازمان محیط زیست، عدم اخذ سود و عوارض گمرکی از سوی دولت و پرداخت وام کم بهره و بلند مدت به خریداران تاکسی های هیبریدی و موتورهای برقی برای کمک به مردم باید صورت پذیرد.

سرخو در ادامه بیان داشت: شهرداری نیز در این میان می تواند از طریق شارژ برق این موتورها به صورت رایگان به مردم کمک کند.

این عضو شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: مصرف بنزین و افزایش آلودگی از طریق جابجایی ۹۰۰ هزار موتور بنزینی به طور روزانه در شهر تهران باید از سوی وزارت نفت و سازمان محیط زیست مورد توجه  قرار گیرد.

حجت الله بهروز قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از اعطای تسهیلات به خریداران موتورهای برقی از سوی شهرداری تهران و یا همان نهاد مالی زیر مجموعه خود، بانک شهر  خبرداده بود؛ به صورتی که شورای شهر تهران نیز این مورد را در بودجه ۹۳ شهر تهران لحاظ کرده است./مهر

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری