جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳
شهرداری رشت باید پلیس ساختمان و واحد اجرائیات را تقویت کند
رضا جمشیدی چناری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مسکن یک کالای مصرفی نیست بلکه یک سرمایه است متاسفانه رویکرد به مسکن یک رویکرد و نگاه سرمایه ای نیست. وی اظهارداشت: ...

رضا جمشیدی چناری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مسکن یک کالای مصرفی نیست بلکه یک سرمایه است متاسفانه رویکرد به مسکن یک رویکرد و نگاه سرمایه ای نیست.

وی اظهارداشت: از مجموع پروانه هایی که شهرداری رشت در دو ماهه نخست سال جاری صادر کرده است ۱۵ درصد به امر ساخت و ساز پرداخته و بقیه تمایل چندانی به ساخت و ساز ندارند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت دلیل این عدم تمایل را تقویت نقش نظارتی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان دانست و گفت: این سازمان با تقویت نقش نظارتی خود درصدد است تا ساختمان ها بر اساس پروانه صادره از سوی شهرداری ساخته شوند و سازندگان هم دوست ندارند طبق پروانه ساخت و ساز کنند.

وی افزود: در گذشته سازندگان، ساختمان ها را بر اساس پروانه صادر شده از سوی شهرداری نساخته اند و  در این باره مرتکب تخلف شده اند.

جمشیدی با بیان اینکه پرونده تخلف این افراد به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ارجاع و متخلفان از رافت اعضای کمیسیون بهره مند می شدند، اظهارداشت: شهروندان سرانجام وجود ساختمان های هفت، هشت، ۹ و ۱۰ طبقه را در خیابان های رشت شاهد بودند در حالی که بر اساس قانون این ساختمان ها تنها باید شش طبقه ساخته شوند.

 وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از ارجاع ۹۵ درصد پرونده های ساختمانی به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری باید قوانین اصلاح شود، بر ضرورت استحکام بناها در سطح شهر تاکید کرد و افزود: شهرداری پلیس ساختمان را  جدی بگیرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهرداری تنها با دو نفر در بخشاجرائیات ۶۴۰ هزار شهروند را پوشش می دهد (دو پلیس انتظامی در واحد اجرائیات هستند) و این مسئله بیانگر آن است که شهرداری توجه جدی به تخلفات ساختمانی نداشته است.

وی تاکید کرد: شهرداری ضمن تقویت پلیس ساختمان و اجرائیات باید به گونه ای رفتار کند که سرمایه گذار تمایل به تخلف در امر ساخت و ساز نداشته باشد.

جمشیدی یادآورشد: با توجه به فقدان مدیریت واحد شهری تمامی مدیران باید پاسخگوی مردم باشند بنابراین با شورا و شهرداری به تنهایی نمی توان شهر را اداره کرد./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس