جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳
خسارت ۱۰۰ میلیارد تومانی به آسفالت شهرداری مشهد
معاون فنی‌و عمرانی شهردار مشهد گفت: سالانه بیش از 100 میلیارد تومان به آسفالت شهرداری مشهد به دلیل عدم دقت عمل در مرمت پس از حفاریهای انجام شده خسارت وارد ...

معاون فنی‌و عمرانی شهردار مشهد گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به آسفالت شهرداری مشهد به دلیل عدم دقت عمل در مرمت پس از حفاریهای انجام شده خسارت وارد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی سایت خبری شهرداری ها به نقل از صبح توس، حمیدرضا نخعی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از فاز جدید کارخانه تولید آسفالت که در مجتمع تولیدی آسفالت و مصالح سنگی شهید مجیدی حومه مشهد بر گزار شد؛ اظهار کرد: این پروژه پس از ۱۲ سال، طی ۲٫۵ ماه تلاش به بهره‌برداری رسید.

 

وی با اشاره به اینکه زمین این مجتمع به وسعت ۴۲ هکتار، یادگار شهرداری مشهد در سال ۵۵ است و شامل دو بخش فضای سبز و خطوط تولید مصالح سنگی و آسفالت است؛ افزود: در این مجتمع ۵۵ نفر پرسنل به صورت مستقیم و ۵۰ نفر نیروی بخش خصوصی به صورت غیر مستقیم فعالیت دارند.

 

نخعی ادامه داد: در این مجتمع که شاهد شرایط آب و هوایی مختلف هستیم، افراد سخت‌ترین وظایف را با تلاش و کوشش عهده‌دار هستند تا شاهد عمران، آبادانی و توسعه بهداشت عمومی در سطح شهر مشهد باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در این مجتمع که در ابتدا از سوخت مازود استفاده می‌شد و سپس گازوئیل به عنوان سوخت مصرفی کارخانه در نظر گرفته شد، در راستای کاهش آلودگی سوختی، اکنون از گاز استفاده می‌شود و یکی از مزیت‌های فاز جدید کارخانه آسفالت نسبت به دیگر کارخانه‌های گذشته، استفاده از فیلترهای مناسب در چرخه تولید آسفالت است که کمترین میزان آلودگی گردوخاک را در بر دارد.

 

معاون فنی و عمرانی شهردار مشهد با اشاره به اینکه یکی دیگر از مزیت‌های این کارخانه امکان استفاده از گازوئیل و مازود در مواقع و شرایط خاص به جای بنزین است؛ افزود: کل تولید آسفالت در سالهای گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزار تن بوده است که اکنون با بهره‌برداری از فاز جدید و ظرفیت ایجاد شده کنونی، این میزان به ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید.

 

وی در ادامه با بیان اینکه آسفالت در قسمت‌های مختلف شهر به طرق مختلف آسیب می‌بیند و بیشترین ضایعات بر سطح آسفالت شهر به دلیل حفر آسفالت توسط شرکت آب و فاضلاب وغیره است؛ اظهار کرد: به دلیل عدم دقت عمل در مرمت، پس از حفاری‌های انجام شده سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به آسفالت شهرداری مشهد وارد می‌شود.

 

نخعی در خاتمه به نیاز سالانه ۸۰ میلیارد تومان اعتبار آسفالتی و معابر خاکی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: توانایی تأمین و جذب اعتباری نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان را نیز در این زمینه داریم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس