جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
لزوم ایجاد مدیریت یکپارچه بحران در شهرداری
در جلسه بررسی حادثه بزرگراه آزادگان و وضعیت مصدومان که با حضور رحمت الله حافظی و اقبال شاکری به همراه غفاری نماینده اورژانس شهرداری برگزار شد آخرین وضعیت مصدومان تشریح ...

در جلسه بررسی حادثه بزرگراه آزادگان و وضعیت مصدومان که با حضور رحمت الله حافظی و اقبال شاکری به همراه غفاری نماینده اورژانس شهرداری برگزار شد آخرین وضعیت مصدومان تشریح شد.

بر این اساس اعلام شد که بیشتر مصدومان این حادثه به بهبود حال عمومی دست یافتند و یکی‌، دو مصدوم از جمله خانم هاشم‌پور در حال سپری کردن دوران نقاهت بعد از عمل‌های جراحی است که حال وی نیز رو به بهبود است.

حافظی در پایان این جلسه گفت: امروزه نبود مدیریت یکپارچه یکی از مشکلات ما در حوزه مدیریت است همچنان که شورای چهارم دستیابی به مدیریت یکپارچه شهری را به عنوان یک دستاورد مد نظر قرار داده است اما باید در نظر داشت این عدم یکپارچگی در نهاد‌های مرتبط با حوزه سلامت شهرداری نیز وجود‌ دارد.

وی ادامه داد: امروز شما می‌بینید که مدیریت بحران شهر تهران در یک شاکله وظایفی را به عهده دارد‌، شهر سالم و اداره کل سلامت هر کدام به شکلی مجزا در این زمینه فعالیت می‌کنند بنابراین مدیریت جزیره‌ای بر حوزه سلامت شهرداری حاکم است. از این رو می‌طلبد این نهادها در مراودات خود بازنگری داشته باشند تا در مواقع بحران دچار سرگشتگی و دخالت در وظایف یکدیگر نشوند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری همچنین افزود: با توجه به حوادث اخیر نظیر حادثه بزرگراه آزادگان و نیز طوفان تهران ایجاد این یکپارچگی بیش از پیش ضروری است.

وی با تشکر از اقدامات شرکت شهر سالم در حادثه بزرگراه آزادگان تصریح کرد: البته اقدامات شرکت شهر سالم در این حادثه جای تقدیر دارد و با این‌که این شرکت مسئولیتی در این حیطه ندشتت اما با انتقال بیماران به بیمارستان های تخصصی موجبات بهبود آنان را فراهم آورد. به رغم این اقدامات همچنان نبود وحدت رویه در دستگاه‌های متولی سلامت در شهرداری یک ضعف است.

حافظی در پایان پیشنهاد کرد: ایجاد یک شرکت، معاونت یا هلدینگ متناظر با کمیسیون سلامت‌، محیط زیست و خدمات شهری در شهرداری تهران که پیگیر موضوعات سلامت، محیط زیست و خدمات شهری باشد می‌تواند در به وجود آمدن این وحدت رویه سودمند باشد./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس