جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳
شهرداری شکایت خود از طرح توسعه پالایشگاه اصفهان را پیگیری کند
به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج‌رسولی‌ها به بروز آتش‌سوزی در مجموعه پالایشگاه اصفهان طی هفته گذشته اشاره کرد و توسعه این پالایشگاه ...

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج‌رسولی‌ها به بروز آتش‌سوزی در مجموعه پالایشگاه اصفهان طی هفته گذشته اشاره کرد و توسعه این پالایشگاه را با توجه به آلایندگی آن غیرقانونی و خلاف دانست و گفت: ۲۰۰ هکتار از اراضی حد فاصل پالایشگاه و مناطق مسکونی که باید تبدیل به فضای سبز می‌شد متاسفانه این عرصه برای توسعه پالایشگاه اختصاص یافته است.

وی به وقوع آتش‌سوزی به وسعت سه هزار متر‌مربع در شرکت نفت سپاهان در جوار پالایشگاه اصفهان و در کنار مواد نفتی و آتش‌زا اشاره کرد و افزود: تلاش، جدیت و همت مسئولان و نیروهای سازمان آتش‌نشانی برای مهار این حریق که در چند سال گذشته در کشور بی‌سابقه بوده، قابل تقدیر است.

عضو کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان به صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر بازسازی مناطق جنگی در سال ۶۱ اشاره و خسارات وارده در دوران دفاع مقدس به کشور را یک هزار میلیارد دلار عنوان کرد و از تشکیل ساختاری برای بازسازی مناطق جنگی در کشور و ستاد معین بازسازی در استان‌ها در این زمینه خبر داد و گفت: با استفاده از اقتصاد مردمی و مقاومتی توانستیم ۲۲۰ روستا در جاده اهواز خرمشهر، اهواز سوسنگرد و جزیره مینو و بخشی از شهر آبادان که به اصفهانی‌ها واگذار شده بود را بازسازی کنیم.

وی با بیان اینکه کل مناطق جنگی با مدیریت جهادی در طول دفاع مقدس بازسازی شد به ظرفیت بالای شورای اسلامی شهرها اشاره کرد و این ظرفیت را همانند ستاد معین بازسازی مناطق جنگی دانست و افزود: قانون‌گذار به شورای اسلامی شهرها اجازه داده است تا برای شهرها تصمیم‌گیری کند.

حاج‌رسولی‌ها از پایان برنامه پنج ساله شهرداری خبر داد و تهیه و تدوین برنامه ۱۴۰۰ اصفهان توسط اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری را خواستار شد و تصریح کرد: تعریف ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان در قالب پنج هزار پروژه در این برنامه ضروری است.

وی، فعال شدن کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر اصفهان برای تهیه و تدوین برنامه پنج ساله را خواستار شد و با اشاره به عدم ناتوانی مردم در پرداخت حق بیمه‌های کارگران ساختمانی آن را خلاف شرع و غیرقابل توجیه عنوان کرد و از روسای سه قوه خواست اقدامات لازم برای لغو این قانون را انجام دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری