جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳
رای تخریب ساختمان های بدون پروانه در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری گرگان سختگیرانه است
به گزارش خبرنگار مهر، مهران فدوی شامگاه شنبه در نود و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: پیش تر ساخت و ساز های بدون سند با ...

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فدوی شامگاه شنبه در نود و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: پیش تر ساخت و ساز های بدون سند با پرداخت جریمه به شهرداری، پروانه کار دریافت می کردند اما در حال حاضر کمیسیون ماده ۱۰۰با سختگیری بسیار، رای به تخریب این خانه ها می دهد.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد بیشترین رای تخریب برای ساختمان های نوساز، در طرح تعریض صادر شده است که در نهایت منجر به درگیری شهروندان ضعیف با شورای اسلامی شهر و شهرداری و هدر رفت سرمایه های شهروندان می شود.

فدوی با بیان اینکه با افزایش تراکم در خیابان های امام رضا، اوزینه و دیگر نقاط ضعیف شهر می توان این مشکل را حل کند، ادامه داد: شهرداری در نقاط کم درآمد شهر باید تمهیدات و راهکارهای مناسب دیگری را به اجرا بگذارد و در این خصوص اطلاع رسانی دقیق انجام شود.

نائب رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر گرگان، اضافه کرد: اخطار مناسب و اطلاع رسانی کامل و دقیق خدمات شهری شهرداری به ساخت و سازهای غیرقانونی  و افزایش تراکم می تواند در بازگشایی بسیاری از معابر گرگان موثر باشد.

این عضو شورا خاطر نشان کرد: جریمه واحدهای بدون سند و پروانه در سال گذشته ۳۰هزار تومان بود که این رقم در سال جاری به بیش ۱۰۰هزار تومان رسیده است؛ این عملکرد بیشترین فشار را بر روی شهروندان کم درآمد و ضعیف شهر وارد می کند.

فدوی ضمن اشاره به فرا رسیدن تابستان و سفرهای مسافران به شهر گرگان، تصریح کرد: شهرداری باید تا پیش از آغاز سفرها تمهیدات ویژه ایی را در نهارخوران و النگدره در خصوص سرویس های بهداشتی، نظافت آن ها و همچنین کمپ های مسافرتی بیندیشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری