جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳
دو هزار میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های شهرداری مشهد در سال ۹۳
صولت مرتضوی عصر پنج شنبه در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی منطقه 10 مشهد در سالن ورزشی میثاق اظهار کرد: شهرداری رسالت‌های اصلی و رسالت های فرعی دارد که بهبود حمل‌ونقل ...

صولت مرتضوی عصر پنج شنبه در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی منطقه ۱۰ مشهد در سالن ورزشی میثاق اظهار کرد: شهرداری رسالت‌های اصلی و رسالت های فرعی دارد که بهبود حمل‌ونقل عمومی، توسعه فضای سبز، اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح و معابر چند سطحی، نظافت شهری و صدها وظیفه دیگر در دستور کار مدیریت ابر سازمان شهرداری است.

وی در ادامه گفت: در سال ۹۲ در شهر مشهد کارهای چشم‌گیری صورت گرفت و خروج برخی پروژه‌ها از بحران و رکود به خصوص در بخش خط ۲ قطار شهری مشهد، رونق بخشی خدمات وبهره برداری از صدها پروژه  دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت که به حمدالله به نتیجه رسیدند.

شهردار مشهد بیان کرد: در سال ۹۳ بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ پروژه با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

مرتضوی گفت: علاوه بر این  در پروژه ملی خط ۲ قطار شهری قرار است در سال جاری تا سقف ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار ریالی و معادل آن ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار ارزی برای خرید، تولید و تجهیز ناوگان ریلی تخصیص یابد.

مرتضوی به بیان اینکه قرار است تا پایان سال جاری یا نهایتا اوایل سال ۹۴ خط یک قطار شهری مشهد به بهره‌برداری نهایی برسد  افزود: این خط تا فرودگاه مشهد ادامه دارد.

وی همچنین  تاکید کرد: در برنامه زمان‌بندی شده، خط ۲ قطار شهری مشهد در کمتر از سه سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

شهردار مشهد با بیان اینکه تامین منابع شهرداری مشهد طاقت فرسا است؛ گفت: در ناوگان اتوبوسرانی مشهد ۷۴۰ اتوبوس فرسوده داریم که باید از رزده خارج شوند؛ شهرداری  باید در سال جاری مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان را یارانه به بلیط اتوبوس بدهد و برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی باید ۷۲ میلیارد تومان در سال جاری در نظر بگیرد.

مرتضوی افزود: در سال ۹۱ قیمت یک دستگاه اتوبوس اسکانیا ۲۰۰ میلیون تومان بود اما امروز به ۷۲۰ میلیون تومان رسیده و ما برای افزایش بلیط اتوبوس چاره‌ای نداشتیم.

وی ادامه داد:حتی قیمت تمام شده گازوئیل برای شهرداری‌ مشهد به جای ۲۵۰ تومان رسمی ۳۰۰ تومان است.

شهردار مشهد از دولت خواست برای کمک به حمل و نقل عمومی در کلان شهر مشهد یارانه حمل و نقل را مانند یارانه نان به مردم بدهد.

چهار بوستان به مساحت ۸۰ هزار متر و یک سالن ورزشی هفت منظوره در بلوار ثامن مشهد در منطقه ۱۰ شهرداری با حضور شهردار مشهد و مدیران شهری افتتاح شد./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس