جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳
شهرداری اردبیل حق بیمه کارگران را پرداخت کند

رئیس کمیسیون بودجه، برنامه و حقوقی شورای شهر اردبیل گفت: ما انتظار داریم که شهرداری خود به عقد قرارداد با کارگران شهرداری وارد شده و نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران نیز اقدام لازم انجام شود.

Print Friendly, PDF & Email

سالار شاکر در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: کارگران زحمتکش شهرداری به ویژه حوزه رفت و روب و فضای سبز با کمترین حقوق و مزایا فعالیت می کنند.

وی گفت: ما این بهره کشی ظالمانه را قبول نداریم چرا که اکثر کارگران از حقوق پایین ۴۰۰ هزار تومان خود گلایه مند هستند و در حالی که باید برای کار شبانه آنها ۳۰ درصد مازاد پرداخت شده و ساعات کاری نیز به مدت ۶ ساعت مورد توجه قرار گیرد کارگران شهرداری امروز با کمترین حق و حقوق بیشترین کارها را انجام می دهند.

شاکر تصریح کرد: ما انتظار داریم که شهرداری خود به عقد قرارداد با کارگران شهرداری وارد شده و نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران نیز اقدام لازم انجام شود.

رئیس کمیسیون بودجه، برنامه و حقوقی شورای شهر اردبیل با انتقاد از این اجحاف آشکار در حق کارگران شهرداری بیان کرد: این امر کیفیت و کارآمدی کار را پایین آورده و ضربه روحی به کارگران وارد می کند.

وی در مورد اولویت کار شهرداری امسال با مقدم دانستن تکمیل پروژه های نیمه تمام افزود: شهرداری اولویت امسال خود را نه جدول گذاری و نه آسفالت ریزی بلکه پایان پروژه های نیمه تمام قرار داده و در این زمینه منابع اعتباری نیز اول سال توسط شورای شهر مصوب شده است.

همه در مورد اقدامات شهرداری اظهار نظر می کنند

سخنگوی شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: هر کس با هر مسئولیتی به خود اجازه می دهد در مورد اقدامات شهرداری اظهار نظر کند و گاه این اظهار نظرها غیر منطقی به نظر می رسد در حالی که ما انتظار داریم صاحب نظران و متخصصان امر نه از باب بازارگرمی و بلکه از باب واقع بینی کارهای شهرداری مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد.

محمد فیضی اظهار کرد: اگر در کمیت و کیفیت اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری مشکلی وجود دارد بهتر است با دید کارشناسی نواقص و ضعف ها برطرف شود.

علیرضا سلیمانی، عضو شورای شهر اردبیل نیز تشریح کرد: بهتر است شهرداری قبل از تخریب و تعویض جداول و آسفالت ریزی مستندسازی کرده و نیاز به اصلاح و تعویض جداول و آسفالت ریزی را بهتر تبیین کند.

نباید مناطق محروم قربانی نگاه تبعیض آمیز شود

دبیر شورای شهر اردبیل در این جلسه گفت: شهرداری بهتر است با بلوک بندی کار میدانی خود در حوزه اجرا ورود پیدا کند و نظارت خود را نیز بیشتر و بهتر تقویت کند.

سلامت صفری تصریح کرد: برخی مناطق در مسیر توسعه قربانی نگاه تبعیض آمیز شدند در حالی که بهتر است شهرداری منطقی و درست در این مسیر گام بردارد.

وی با اشاره به حفاری های بسیار زیاد آب و فاضلاب به دلیل پوسیدگی لوله ها افزود: بهتر است در آبیاری بوستان ها و درختان جدیت شود تا آنها دچار خشکیدگی نشوند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس