جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳
طلب حقوق سال گذشته کارگران شهرداری گرگان پرداخت نشده است
 محمد ابراهیم جرجانی شامگاه شنبه در نودو یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: حقوق و مزایا این کارگران طبق قانون کار و در زمان مشخص باید ...

 محمد ابراهیم جرجانی شامگاه شنبه در نودو یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: حقوق و مزایا این کارگران طبق قانون کار و در زمان مشخص باید پرداخت شود و پرداخت نشدن آن تاکنون کوتاهی پیمانکار محسوب می شود.

وی ضمن اشاره به مصوبه شورای شهر در خصوص هدیه ۵۰۰ هزار ریالی به مناسبت روز کارگر، گفت: با توجه به مصوبه شورا، قرار بود این مبلغ به کارگران شهرداری در ۱۱ اردیبهشت ماه امسال پرداخت شود که این مهم انجام نگرفت.

جرجانی تصریح کرد: تنها یک ناحیه از شهر زیر نظر شهرداری گرگان است و پرداخت هدیه به این تعداد محدود کار دشواری نبود که مدیریت شهری از انجام آن خودداری کرد.

وی با بیان اینکه برخی افراد پرداخت هدیه به کارگران را مغایر با قانون دانستند، گفت: کمک به دستگاههای اجرایی به هر مناسبت و بهانه ای نیز در قانون نوشته نشده اما همیشه پرداخت می شود درحالی که برای پرداخت هدیه به این قشر زحمتکش صحبت از مغایرت با قانون به میان می آید.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون اداری، مالی و بودجه شورای اسلامی شهر گرگان ضمن ابراز نارضایتی از اینکه افزایش حقوق کارگران در سال جاری افزایش نداشته، گفت: کارگران شهرداری از بی توجهی مسئولین به افزایش حقوق آنها گلایه مند هستند، بهتر است برای افزایش حقوق و مزایا این قشر زحمت کش و آسیب پذیر هرچه سریعتر اقدام شود.

زهرا نورا بیان کرد: زمان خیلی مهم است، اینکه حقوق کارگران شهرداری در تاریخ معینی پرداخت شود بسیار حائز اهمیت است چراکه تنها منبع درآمد این عزیزان حقوقشان است و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه تاخیر در پرداخت حقوق آنها بی انصافی است.

مسئول امور مالی شهرداری گرگان در توضیح افزایش حقوق کارگران، گفت: در قرارداد نوشته شده که در صورت افزایش نرخ قانون کار، پیمانکار باید مطابق با این قانون، به کارگران شهرداری حقوق پرداخت کند که اکنون این اتفاق روند قانونی خود را طی می کند.

حسین رضایان افزود: تمام حقوق و مزایای کارگران که در سال جاری افزایش یافته به آنها پرداخت خواهد شد.

تمدید قرارداد شرکت خدمات برتر گنبد با سود صفر درصد، منطقی نیست

جرجانی در ادامه از سود صفر درصد شرکت خدمات برتر گنبد خبر داد و گفت: تمدید قرارداد شرکت خدمات برتر گنبد با سود صفر درصد کار منطقی نیست و فکر می کنم این موضوع اشکال دارد.

وی افزود: هیچ شرکت یا فردی حاضر به کار بدون دریافت منفعت نیست، وقتی این شرکت سود صفر درصد را قبول می کند در آینده دستش به سفره کارگرگان خواهد رفت.

وی از فعالیت ۱۹۸ نفر نیروی شهرداری در این شرکت خبر داد و بیان کرد: یکی از وظایف ما حفظ حق و حقوق این کارگران است درحالی که با رای به تمدید این قرارداد به نوعی ظلم در حق کارگران کرده ایم.

مسئول امور مالی شهرداری گرگان در توضیح این موضوع گفت: شرکت خدمات برتر گنبد خرداد ماه سال گذشته برنده مناقصه با سود یک و نیم درصد شد اما امسال چون تقاضای پیمانکاران زیاد بود سود تعیین شده صفر درصد اعلام شد که باز هم این شرکت برنده مناقصه شد.

حسین رضایان افزود: در این قرارداد تمام برداشت های شرکت آن چیزی است که ما می دهیم و سودی که قرار است از این قرارداد عاید پیمانکار شود، موجودی حساب مشترک شهرداری و پیمانکار است.

وی اضافه کرد: از این حساب مشترک نزدیک به ۱۰ میلیون سود به پیمانکار شرکت خدمات برتر گنبد، اختصاص خواهد یافت.

در خاتمه این لایحه در خصوص تمدید قرار داد شرکت خدمات برتر گنبد با کسب سود صفر درصد، با رای اکثریت آرا مصوب شد./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس