جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران: ادعای آلوده‌سازی آب شرب توسط شهرداری صحت ندارد
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، ادعای آلوده‌سازی آب شرب شهر توسط شهرداری را مردود دانست و گفت: پیمانکاران شهرداری موظف به استفاده از شبکه ...

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، ادعای آلوده‌سازی آب شرب شهر توسط شهرداری را مردود دانست و گفت: پیمانکاران شهرداری موظف به استفاده از شبکه آب خام متعلق به شهرداری هستند و نباید با جان مردم بازی کنند.

به گزارش نامه نیوز، محمد حقانی در گفت‌وگو با فارس درباره برخی انتقادات مسئولان آبفا از شهرداری در جلسه کارگروه آب و خاک، وابسته به کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر گفت: ادعای آلوده کردن آب شرب شهر توسط شهرداری تهران صحت ندارد.

وی ادامه داد: شهرداری برای آبیاری فضای سبز از آب خام استفاده می‌کند، یعنی آبی که راسا از منابع زیرزمینی استخراج می‌کند و ربطی به منابع تامین آب سازمان آب و فاضلاب ندارد. شهرداری ادعا می‌کند که کلیه آب‌های مشروب فضای سبز توسط آب خام تامین می‌شود که توسط خود شهرداری و از منابع زیرزمینی استخراج می‌شود و شهردار بارها در صحن شورا بر این قضیه تاکید کرده‌اند.

حقانی افزود: حتی بر فرض که شهرداری از آب لوله کشی سازمان آب و فاضلاب استفاده کند، این چه نوع آلودگی ایجاد می‌کند؟ اولا برداشت آب موجب آلودگی نمی‌شود، دوما شهرداری آب شرب داخل پارک‌ها را توسط آب شهر تامین می‌کند.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: برخی صحبت‌ها در کارگروه آب، خاک و فاضلاب در این خصوص مطرح شده و متاسفانه من حس می‌کنم همکاری و تعاملی که باید بین شهرداری و شرکت آبفا وجود داشته باشد، برقرار نشده است. این در حالی است که شهرداری برای شبکه آب و فاضلاب ایران در شرکت آبفا سرمایه‌گذاری کرده است.

وی در ادامه گفت: تا جایی که من می‌دانم، شهرداری شبکه آب خام خود را به طور گسترده در سطح شهر طراحی کرده و هم دارای شبکه است و هم مطالعات بیشتری برای گسترش شبکه آب خام در حال انجام است و شهرداری تا یکی دو ماه دیگر طرح آن را به شورا ارائه می‌دهد و ما پیگیر هستیم تا این کار انجام شود.

حقانی گفت: مسئولان شهرداری مدعی هستند که ما قطره‌ای از آب شرب استفاده نمی‌کنیم و حتی مدعی هستند که در یکی دو منطقه جنوب شهر، شبکه آب خام را برای استفاده شهروندان و ساکنان منازل ایجاد کرده‌اند که این وظیفه سازمان آب و فاضلاب است.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تاکید کرد: با این همه اگر در برخی مناطق پیمانکاران شهرداری مجبور شده‌اند از تانکر برای آبیاری فضای سبز استفاده کرده و از شبکه آب شهری سوء استفاده کرده باشند، بعید می‌دانم این موضوع به ایجاد آلودگی منجر شده باشد.

وی افزود: البته ممکن است در برخی نقاط گردش آب برعکس شود و آب تانکر وارد شبکه آب شرب شود که این کار بسیار زشت است و سلامت مردم نباید تحت‌الشعاع قرار گیرد. اما اگر سازمان آب و فاضلاب مواردی از این دست سراغ دارد،‌ برابر قانون برخورد کند و شورای شهر را هم در جریان قرار دهد تا پیگیری کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس